Do konce základní části zbývají už jen tři kola. Proti Novému Veselí nastoupíme s jistotou účasti ve vyřazovacích bojích.

S jistotou postupu do play-off, kterou získala minulý týden v Brně, půjde Dukla do nedělního domácího duelu proti Novému Veselí. Právě proti tomuto soupeři se přitom Pražané dokázali v posledním předvánočním utkání odrazit po nepodařeném podzimu ode dna a výhrou v semifinále Českého poháru odstartovali sérii devíti utkání, ve kterých je dokázala třikrát porazit pouze mistrovská Karviná.

V posledních třech kolech extraligy tak bude Dukla hrát především o co nejlepší postavení pro vyřazovací část. „Nové Veselí předvádí v letošní sezóně velice dobré výkony založené na hře spojek a pivota. My se ovšem chceme soustředit sami na sebe, protože jsem přesvědčený, že o tom jsou naše výkony. Jsme schopni hrát s každým, což jsme si potvrdili s Karvinou i Bukureští. Je to o naší koncentraci a hlavě. Bude to domácí zápas a to znamená, že chceme bodovat. Stále je totiž ve hře zajímavé umístění před play-off,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Také Nové Veselí bude mít rozhodně v Praze o co hrát. Nyní mu v průběžné tabulce extraligy patří třetí příčka o jeden bod před Kopřivnicí, se kterou se navíc utká hned v dalším kole. Výhra nad Duklou by tak zvýšila šanci, že se Sokol udrží na medailových pozicích i po skončení základní části, navíc by mu dala šanci zkusit se bodově přiblížit vedoucí dvojici Karviná – Plzeň, na kterou ztrácí jen tři body.

Celek z Vysočiny už v této sezoně i přes prohru v pohárovém semifinále na Duklu jednou vyzrál. V podzimním vzájemném zápase zvítězil 25:22, když se osmi brankami blýskl pivot Nikola Sekulić. „Nové Veselí se prezentuje velice dobrou hrou spojek a souhrou s pivotem Sekulićem, naším úkolem bude tyto jejich silné stránky eliminovat. Recept jsme nalezli již v semifinále Českého poháru, pokud předvedeme stejně koncentrovaný výkon, věřím že uhrajeme velice důležité body,“ říká pravé křídlo Dukly Jakub Kastner. Dukla podle něj výhru potřebuje i z psychického hlediska, protože Nové Veselí je jedním z jejích možných soupeřů do rozhodujících bojů v play-off.

Utkání Dukla – Nové Veselí odstartuje v neděli 3. března od 19:00 ve sportovní hale Slavie v Edenu. Právě tam Dukla kvůli rekonstrukci své domovské haly v Ruzyni nastupuje v této sezoně k domácím zápasům nejčastěji. Divákům, kteří nebudou moci zhlédnout utkání osobně, je k dispozici přímý přenos internetové televize TV Com