Dukla drží naději na umístění v první čtyřce. Aby o ni nepřišla, musí v sobotu zvítězit v Karviné

Základní část házenkářské extraligy jde do finále. Do jejího konce zbývají pouhá dvě kola, ve kterých se rozhodne o tom, na který tým z trojice Frýdek-Místek, Lovosice a Zubří nezbude místo v play-off. Konečné umístění po základní části také určí, které celky na sebe ve čtvrtfinálovém kole vyřazovací části narazí. Protože se hraje o hodně, mají poslední dvě kola základní části stanovený jednotný začátek všech utkání. Pro předposlední 21. kolo je to sobota 9. března v 18:00.

Dukla, které aktuálně patří 5. příčka, ještě může usilovat o konečné umístění v první čtyřce, které zaručuje pro první zápasy play-off výhodu domácího prostředí. K tomu však potřebuje bezpodmínečně zvítězit v Karviné.

S aktuálním lídrem tabulky se v tomto kalendářním roce Pražané střetnou už počtvrté. Ve všech třech předchozích případech prohráli, a tak ani v sobotu nebudou v roli favorita. Přesto se hodlají poprat o vítězství, vždyť Karviná je jediná, kdo dokázal Duklu letos porazit. „Pokud chceme uspět, musíme podat stoprocentní výkon v nasazení, koncentraci a přístupu. Čeká nás výborně připravený tým jak po fyzické stránce, tak i z taktického hlediska, což dokázal v posledním měření sil, kdy nás přetlačil i bez svých opor Brůny a Piatka,“ říká brankář a kapitán Dukly Tomáš Petržala.

V zatím posledním střetnutí s Karvinou, které Petržala zmiňuje, měla Dukla k vítězství nejblíže. Zatímco v lednovém dvojzápase finále Českého poháru podlehla soupeři o tři, respektive pět branek, v extraligové dohrávce z 20. února zaostala o jediný gól 27:28. Po většinu zápasu přitom vedla. „My potřebujeme především vydržet v koncentrovaném výkonu po celých 60 minut. Není možné vypadnout na určitou část, jako se nám to stalo doma. Proto jsme zápas, který jsme dlouhých 50 minut kontrolovali, nakonec o branku prohráli. Nyní to bude ještě těžší, protože v sestavě Karviné bude Michal Brůna, jenž v Praze soupeři chyběl,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Návrat karvinského špílmachra, který v Praze nehrál kvůli karetnímu trestu, však Čurda považuje především za výzvu. „Karviná je jediný tým, se kterým jsme v jarní části ligy prohráli, takže mu máme co vracet. Těším se na odvetu a věřím, že si fanoušci házené užijí skvělé utkání,“ uzavírá trenér Dukly.