Série mezi Duklou a Novým Veselím se stěhuje do Prahy. Vítěz sobotního duelu získá na neděli mečbol.

Za stavu 1:1 na zápasy se z Vysočiny do hlavního města přesouvá čtvrtfinálová série CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy. Zatímco vůbec první duel play off v klubové historii proměnilo Nové Veselí ve vítězství 28:23, o den později se radovala naopak Dukla, která o své výhře 23:15 rozhodla už v prvním poločase. Oba celky se tak v sérii hrané na tři vítězná utkání mohou těšit na nejméně dvě další čtvrtfinálové bitvy. „Od víkendových zápasů očekávám velikou bitvu. My se chceme soustředit na náš výkon a uhájit domácí prostředí. To by totiž znamenalo ukončení série a postup do semifinále, což je náš cíl,“ říká střední spojka Dukly Jakub Sviták.

Zatímco Sviták se do sestavy Pražanů před play off vrátil po vleklém zranění, nad startem několika jeho spoluhráčů visí ze zdravotních důvodů otazník. „Z Veselí jsme přivezli jeden bod, potřebujeme ještě dva, abychom dokázali postoupit a splnili cíl, který jsme si dali, což je boj o medaile. Je potřeba jít postupně, dívat se pouze na sobotní utkání, které bude velice těžké a náročné, nevíme, s kým nastoupíme, jestli se někdo ze čtveřice zraněných dokáže vrátit,“ popisuje trenér Dukly Daniel Čurda.

Pro výhru v sobotním duelu, která vítězi přinese šanci postoupit už v neděli do semifinále, si podle Čurdy může Dukla dojít, předvede-li stejné odhodlání a bojovnost jako ve druhém utkání v novoveselské ZDT Areně. „Tam jsme byli jeden tým, který zvládl těžkou výzvu. V sobotu tudy povede cesta znovu. Je potřeba na ni vstoupit s respektem, ale zároveň s maximálním nasazením a vůlí každého jednotlivce na hřišti i na střídačce. Tohle je play off. Kvůli takovým zápasům to celé děláme a teď už není kam couvat, nebo na co čekat. Těšíme se, až to zase vypukne,“ říká Čurda.