Na dvojitou porci špičkové házené bude v sobotu v Praze stačit jediné vstupné

Spolupráce pražských házenkářských klubů Dukly a Slavie přinese fanouškům šanci zhlédnout v sobotu 30. března dvojitou porci špičkové házené za jediné vstupné. V hale Slavie v Edenu se nejprve ve 20. kole MOL ligy žen střetnou od 17:30 domácí hráčky s Baníkem Most, o dvě hodiny později pak na témže místě vyzvou muži Dukly Praha ve 3. utkání čtvrtfinále CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy Sokol Nové Veselí. Na oba zápasy bude stačit divákům jediná vstupenka v ceně 100 korun, kterou bude možné zakoupit přímo ve sportovní hale před každým ze zápasů.

Slávistky budou mít v repríze loňského finále české části MOL ligy hráčkám Mostu co vracet. Na podzim s nimi totiž na severu Čech prohrály 27:22 a také v průběžné tabulce na úřadující mistryně ztrácejí z 6. příčky 11 bodů. V domácím prostředí ovšem Slavia zatím podlehla pouze suverénovi soutěže z Michalovců, se třetí Šaľou na konci února remizovala 27:27, a nyní bude chtít doma bodovat i proti druhému Mostu.

Zatímco v nejvyšší soutěži žen ještě probíhá základní část, mužská STRABAG Rail Extraliga už dospěla do vyřazovacích bojů. Čtvrtfinálová série CHANCE play off mezi Duklou Praha a Sokolem Nové Veselí se po dvou utkáních na Vysočině přesune do hlavního města za stavu 1:1. První utkání ovládlo Nové Veselí poměrem 28:23, Dukla ale dokázala v neděli odpovědět a zvítězila 23:15. V sérii hrané na tři vítězství se tedy odehrají ještě nejméně dvě utkání. Pokud jeden ze soupeřů dokáže zvítězit v sobotu i v neděli (oba zápasy začínají v 19:30), postoupí do semifinále. V opačném případě se série vrátí k rozhodující bitvě na Vysočinu.

Pokud jste přímo z Prahy, nebo to máte do metropole blízko, neváhejte v sobotu využít jedinečnou příležitost vidět na jednom místě nejvyšší soutěž žen i mužů, a to navíc proti kvalitním soupeřům. Fanouškům, kterým v osobní návštěvě brání příliš velká vzdálenost, či jiné povinnosti, bude k dispozici přímý přenos internetové televize TV Com.

SOBOTA 30. března – sportovní hala Slavie v Edenu

od 17:30 DHC Slavia Praha – DHK Baník Most (20. kolo MOL ligy žen)

od 19:30 HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí (3. utkání čtvrtfinále CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy; stav série 1:1)