V neděli odstartují boje o postup do finále extraligy. Dukla začne svoji sérii v Karviné 

Po třítýdenní přestávce se o Velikonoční neděli znovu rozběhnou boje o titul v CHANCE play off STRABAG Rail extraligy. Ve hře zůstaly už jen čtyři celky. Loňský vicemistr z Plzně, který v semifinále vyzve Jičín a obhájce titulu z Karviné, kterému se postaví Dukla. 

Karviná je před semifinále proti Dukle favoritem, vždyť ve všech čtyřech dosavadních měřeních sil v této sezoně zvítězila (2x základní část extraligy, 2x finále Českého poháru). Prezident klubu Roman Mucha ale upozorňuje na to, že play off je jiná soutěž. „Dukla šla v letošním kalendářním roce výrazně nahoru a koneckonců to potvrdila i ve čtvrtfinálové sérii s Novým Veselím. I když skončila po základní části za ním, tak postoupila po dobrých výkonech právě ona. Takže je jasné, že Dukla nebude vůbec jednoduchým soupeřem, ale já pevně věřím, že přes ni do finále postoupíme a tam už se může stát cokoliv,“ uvádí Mucha. 
Trenér Dukly Daniel Čurda očekává bojovnou a velmi emotivní sérii. Na rozdíl od prezidenta karvinského klubu ale věří, že do bojů o titul postoupí jeho celek. „Karviná je favoritem, nicméně my jsme schopni porazit každého, pokud hrajeme na hranici našich možností. Že to umíme, jsme si ověřili v jarní fázi základní části a ve čtvrtfinále play off. Nyní je potřeba vypořádat se s karvinským velmi propracovaným systémem hry 7 na 6, ale zejména se Karviné vyrovnat v nasazení a bojovnosti. To bude alfa a omega této série,“ říká Čurda. 

Trenér Dukly zároveň prozradil, že kolem sebe nyní často slýchá názory, podle kterých jeho tým, jenž po nepovedeném podzimu mnozí odepisovali, už nemá co ztratit. „S tím ale nesouhlasím. V semifinále má každý co ztratit a pokud bychom neměli cíl a touhu se porvat o postup, nemáme šanci. My ovšem cíl máme, a to je finále. V cestě nám stojí obhájce titulu a já věřím, že v této sérii máme šanci zvítězit.“ 

Dukla byla po základní části tabulkově hůře postavená než Karviná, proto sérii hranou na tři vítězná utkání zahájí na hřišti soupeře. Na rozdíl od čtvrtfinálových utkání proti Novému Veselí se ale bude tentokrát pořadatelství střídat po jednom utkání namísto dvou.  „Čeká nás asi nejtěžší možný soupeř, který navíc bude mít na začátku série výhodu domácího prostředí. Klíčem k úspěchu bude obrana, zejména pak proti hře Karviné 7 na 6. Musíme se vyvarovat zbytečných technických chyb, kterých jsme měli v posledním měření sil víc než dost,“ říká levé křídlo Dukly Jan Blecha. Pokud se Dukle podaří tyto klíčové parametry ohlídat, může podle Blechy uspět. 

Pivot HCB Karviná Jan Užek se už na zápasy s Duklou těší a na rozdíl od Blechy věří, že se spoluhráči proti Pražanům potvrdí stoprocentní bilanci v této sezoně a postoupí do semifinále. „Mně osobně se proti Dukle hraje dobře, jejich herní systém mi vyhovuje a sedí mi. Těším se i z toho důvodu, že zápasy proti Dukle mají vždy skvělou atmosféru jak doma, tak u nich,“ popisuje muž, který si před startem semifinále plnil reprezentační povinnosti v kvalifikaci o postup na mistrovství Evropy.  
Hráčů národního týmu mužů či juniorů ale bude v sérii Karviná – Dukla k vidění více, jak připomíná trenér Karviné Marek Michalisko. „Přestávka byla opravdu dlouhá, nicméně víme, že to jinak nešlo a reprezentace má přednost. Měli jsme některé hráče v nominacích reprezentačních akcí. Jednalo se jak o muže, kde byli nominování Užek se Solákem, tak o reprezentace juniorů a dorostenců. Tam si plnili své povinnosti Mucha, Nantl a Noworyta. Takže tito nám nějakou dobu scházeli v přípravě, ale my jsme rádi, že si hráči svou výkonností řekli o nominace. Víme, že Dukla to má úplně stejné, a tak jsme na tom se svým semifinálovým soupeřem velmi podobně,“ popisuje Michalisko. 
Série Karviná – Dukla odstartuje v neděli 21. dubna v 10:30 hodin v Karviné, do Prahy se ke druhému utkání přesune ve středu 24. dubna. Utkání se kvůli rekonstrukci domovské haly Dukly v Ruzyni odehraje v hale Slavie Praha v Edenu a to od 19:00. Třetí zápas se uskuteční 


2 / 2znovu v Karviné a to 28. dubna od 10:30. Pokud nebude série rozhodnutá na jednu či druhou stranu sehrají oba celky čtvrtý zápas v pražské hale Slavie 1. května znovu od 19:00. Případné páté rozhodující utkání by se hrálo 5. května od 10:30 v Karviné.