V Praze v sobotu začne série o bronz.

Zatímco ve finále CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy se stejně jako před rokem střetnou celky Karviné a Plzně, účastníci souboje o třetí příčku se zcela obměnili. Zubří, jež loni 23. května po pětizápasové sérii zdolalo Lovosice, vystřídá na bronzovém stupínku jeden z dvojice Dukla – Jičín. V sérii hrané na tři vítězná utkání, budou mít jako první výhodu domácího prostředí Pražané. V základní části totiž skončili pátí, o bod před svým posledním soupeřem v této sezoně.

Obě vzájemná utkání Dukly a Jičína v základní části skončila výsledkem 22:23. Nejprve se v září v Jičíně radovala Dukla, když hned 9 jejích branek vsítil Vojtěch Patzel, v polovině prosince pak Jičín Pražanům porážku oplatil, když si z haly Slavie odvezl dva body, mimo jiné i díky 7 přesným zásahům Davida Krahulce. „Naše vzájemné zápasy letos skončily stejným výsledkem, vždy lépe pro hostující družstvo, ale naše prohra spadala do období, kdy jsme nehráli dobře. Doufám, že navážeme na naše poslední výkony s Karvinou a tentokrát to budeme my, kdo získá první bod do série, který bude velmi důležitý pro celý vývoj,“ říká hráč Dukly Jan Syřínek, který by sezonu uzavřenou ziskem bronzu považoval vzhledem k jejímu průběhu za úspěšnou.

Také trenér Dukly Daniel Čurda by zisk bronzové medaile hodnotil i po semifinálovém vyřazení s Karvinou jako úspěch. „Jde o medaili a ta byla naším cílem po celý ročník. Jakákoli medaile znamená úspěšnou sezónu. Věřím, že se nám povede překonat zklamání z vyřazení v semifinále a navázat na dva poslední duely s Karvinou, kdy jsme předvedli velmi dobrý výkon,“ říká Čurda. Zároveň ale upozorňuje na sílu Jičína. „Bude to těžký soupeř. Letos předvedl výborný rok, oba naše zápasy v základní části byly velmi vyrovnané, takže očekávám tuhý boj a věřím, že ze zisku bronzu se budeme radovat my.“

Program série o třetí místo v CHANCE play off STRABAG Rail Extraligy:

1. utkání: HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín sobota 11. května 2019 od 19:00 (hala Slavie Praha)

2. utkání: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha středa 15. května 2019 od 19:00 (Jičín)

3. utkání: HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín neděle 19. května 2019 od 19:00 (hala Slavie Praha)

(případné) 4. utkání: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha středa 22. května od 17:00 (Jičín)

(případné) 5. utkání: HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín víkend 25./26. května 2019 (Praha)