Dukla drží v sérii o bronz mečbol, medaili může získat už v neděli na domácí půdě

Jediná výhra dělí Duklu od zisku bronzových medailí. Zatímco její vzájemná utkání s Jičínem v základní části STRABAG Rail extraligy byla vyrovnaná, v sérii o bronz hrané na tři vítězná utkání je všechno jinak. Pražané nejprve minulý týden doma porazili Jičín vysoko 32:22, aby pak ve středu získali druhý bod na hřišti soupeře poměrem 29:22. V neděli se série přesune opět do haly Slavie, a zatímco Dukla touží po tom boj o třetí místo v nejkratším možném čase ukončit, Jičín se naopak pokusí sérii ještě zdramatizovat. „Výhrou v Jičíně se nám podařilo udělat velmi důležitý krok k zisku medaile. Jsme si ale dobře vědomi toho, že poslední krok bývá ten nejtěžší. Do nedělního zápasu proto opět půjdeme s maximálním nasazením a odhodláním zvítězit,“ říká pravé křídlo Dukly Štěpán Jeníček. 

Trenér Dukly Daniel Čurda bude chtít stejně jako v předchozích úspěšných utkáních série stavět především na rychlé hře. „Na nedělní zápas se připravujeme stejně jako na předchozí utkání a chceme v něm celou sérii ukončit. Daří se nám spolupráce obrana/brankář a rychlá hra, to je náš cíl i na nedělní utkání,“ řekl Čurda, podle kterého si jeho tým medaili zaslouží. K tomu, aby ji získal, ale bude muset i ve třetím zápase série předvést odhodlání, bojovnost i kvalitu.

Zatímco muži Dukly medaili jistou ještě nemají, i když k ní mají výborně našlápnuto, starší dorostenci už si cenný kov zajistili. Pokud v nedělním dopoledním utkání porazí Frýdek-Místek, budou se moci radovat dokonce ze zisku titulu. O přestávce utkání mužů tak možná dojde na předávání zlatých medailí. Diváci se proto mají rozhodně na co těšit. Kromě kvalitní házené jsou ve hře hned dvě slavnostní příležitosti v jediný den. To vše navíc v sezoně, kterou všechny mládežnické i mužské týmy Dukly musely odehrát kvůli rekonstrukci domovské haly na Ruzyni v azylu.

3. utkání série o bronz mezi Duklou a Jičínem začne v hale Slavie v neděli 19. května v 19:00.Všichny příznivce kvalitní házené v podání Dukly na zápas srdečně zveme. Je možné, že další příležitost vidět Duklu při mistrovském utkání v Praze nastane až po letní přestávce.