HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 26:22 (13:10), výsledek série 3:0

Ještě před začátkem utkání se domácí oficiálně rozloučili se čtveřicí hráčů, kteří v příští sezoně v dresu Dukly už nebudou pokračovat. Jmenovitě jde o Jakuba Kastnera, Jana Syřínka, Mojmíra Hlavatého a Daniela Režnického. Pak už přišlo na řadu utkání, v němž mohla Dukla v případě vítězství oslavit zisk bronzových medailí. Jičín ovšem vstoupil do zápasu s velkým nasazením a byl domácím zpočátku velmi vyrovnaným soupeřem. V bojovné první půli si žádný z týmů až do 28. minuty nevypracoval větší než dvoubrankové vedení. Pak ale Vojtěch Patzel poslal domácí do vedení 13:10 a stejný stav platil i o přestávce. V ní si převzali zlaté medaile starší dorostenci Dukly, kteří získali ve své nejvyšší soutěži mistrovský titul. Úvod druhého poločasu patřil především domácímu brankáři Petržalovi, který předvedl řadu vynikajících zákroků a umožnil domácím zvýšit na 16:11. Jičín ale ani poté nesložil zbraně a do 43. minuty snížil na 18:15. Dukla však záhy sérií tří branek v řadě odmítla jakékoli drama a vedení si i díky brankám nejlepšího střelce zápasu Branislava Cigáně hlídala. Nic na tom nezměnily ani poslední tří góly utkání, kterými Jičín v posledních pěti minutách zkorigoval na konečných 26:22. Dukla tak oslavila zisk bronzových medailí, Jičín skončil v extraligovém ročníku 2018/2019 čtvrtý.

Nejlepší střelci: Cigáň 9, Patzel 6, Klíma 5 – Kubík 5, Kovařík a Šulc po 4. Rozhodčí: Haramul, Nezbeda. Sedmimetrové hody: 9/7 – 8/6. Vyloučení: 5 – 4 (ČK Hlavatý). Diváci: 245.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Bylo to vybojované utkání. Jičín dnes kousal nejvíce z celé série. Už totiž neměl kam couvnout. My jsme věděli, že ten zápas bude těžší, říkali jsme si to, protože i my jsme samozřejmě měli v hlavě, že vedeme 2:0 a že dva zápasy jsme byli jasně lepší. Takže osobně jsem čekal, že to utkání bude těžké a Jičín nám dnes nedal nic zadarmo. Ale my jsme to zvládli a já jsem na tenhle tým hrozně pyšný, protože když se vyhrává, tak to umí každý, ale my jsme se dostali opravdu ze dna a nakonec jsme to dotáhli k bronzovým medailím. A pozor, byli jsme i druzí v Českém poháru. To znamená, že to není ojedinělé, byli jsme i v jarní části evropských pohárů. Tenhle tým předvedl svůj potenciál a já doufám, že příští rok půjdeme ještě o kus dál. V neposlední řadě bych chtěl samozřejmě poděkovat fanouškům, kteří nás podporovali celou sezonu i přesto, že jsme hráli kvůli rekonstrukci mimo naši domovskou halu v Ruzyni.“