Do extraligových bojů vstoupíme v sobotu proti Jičínu

Do startu nového extraligového ročníku 2019/2020 zbývá posledních několik dní. V úvodu sezony, v níž se budeme snažit ještě vylepšit bronzové umístění z posledního play-off, nás již tuto sobotu čeká nevyzpytatelný soupeř. Házenkáři Jičína sice v minulé sezoně skončili až za Duklou, když nám v sérii o bronz podlehli hladce 3:0 na zápasy, na svém tažení za konečnou čtvrtou příčkou ale ukázali velké sportovní kvality. „Loňský ročník je pryč, na to se vůbec nechci dívat. Jičín má velmi nepříjemnou obranu, která je agresivní a vytváří tlak na hráče s míčem. S tím se potřebujeme vypořádat,“ řekl ve velkém předsezonním rozhovoru pro náš web trenér Daniel Čurda.

Do sobotního duelu, který odehrajeme kvůli stále ještě finišující rekonstrukci naší domovské haly znovu ve slávistickém azylu, si bude Dukla přát přenést herní pohodu z letní přípravy. V té jsme kromě 2. místa z přípravného turnaje v Lovosicích, kde jsme podlehli pouze Hüttenbergu z 2. bunedesligy, získali také prvenství z velmi silně obsazeného turnaje 4nations ve Švýcarsku. „V přípravě jsme podávali velmi slušné výkony, ale ostré zápasy, to je něco jiného. Hodně bude záležet na nastavení v hlavě, abychom si dokázali přenést výkony z léta i do začátku ligy,“ popisuje Čurda.

Hráči Dukly stejně jako jejich hlavní trenér příchod ostrých soutěžních bojů vítají. „Myslím, že budu mluvit za všechny v týmu, když řeknu, že už se na první ligový zápas těšíme. Domácí duel s Jičínem budeme chtít určitě vyhrát, abychom se hned na začátku soutěže dostali do psychické pohody a mohli se soustředit jen sami na sebe a na naši hru,“ říká pivot Dukly Vít Reichl.

Tak přijďte fandit!

KDO? HC Dukla Praha vs. HBC Ronal Jičín

KDY? Sobota 7. září 2019 od 16:30

KDE? Hala DHC Slavia Praha, Vladivostocká 10, Praha 10 – Vršovice