Ve druhém kole hostíme Nové Veselí, našeho soupeře ze čtvrtfinále minulého play-off.

Druhé kolo STRABAG Rail extraligy postaví Dukle do cesty dalšího soupeře z uplynulého play-off. Poté, co jsme si o uplynulém víkendu hladce poradili s Jičínem, se kterým jsme se střetli v sérii o třetí místo, zavítá do Prahy Nové Veselí, jež jsme vyřadili ve čtvrtfinále. Utkání se znovu uskuteční v hale Slavie ve Vladivostocké ulici a rozhodně nepůjde o procházku růžovým sadem. „S Novým Veselím jde vždy o vyrovnané zápasy. Nikdo není dopředu favoritem, jak jsme ostatně viděli už v loňské sezoně. My musíme vycházet z tvrdé a dobré obrany, hrát rychle dopředu a v útoku dodržovat systém, který máme. Pak věřím, že budeme šťastnějším týmem,“ říká spojka Dukly Vojtěch Patzel, jenž proti Jičínu zaznamenal hned 7 branek a byl tak spolu se svým spoluhráčem Martinem Grištšukem nejlepším střelcem utkání.

Nové Veselí v prvním extraligovém kole doma hostilo nováčka z Malomeřic a stejně jako Dukla s Jičínem zvítězilo rozdílem třídy (30:19). V tabulce je tak nyní díky příznivému skóre hned za námi. Nejvíce branek v dresu Nového Veselí proti Maloměřicím zaznamenala ukrajinská posila našeho sobotního soupeře Dmitriy Turchenko. Pravé křídlo, jež působilo naposledy v Turecku, si připsalo 5 gólů, z toho čtyři ze sedmimetrových hodů. Po čtyřech brankách pak zaznamenali Roman Dodica, Luboš Bartůněk a také srbský pivot Nikola Sekulić.

Právě spolupráce spojek s pivotem je podle trenéra Dukly Daniela Čurdy jednou z nejsilnějších zbraní Nového Veselí. „Loni jsme s Novým Veselím hráli těžké zápasy, uvidíme, jak to bude letos. Soupeř přivedl zajímavé zahraniční hráče a určitě bude chtít opět atakovat horní polovinu tabulky. Čeká nás vysoký obranný blok na středu a v útoku výborná spolupráce spojek s pivotem. Věřím, že jsme schopni se s těmito silnými stránkami Nového Veselí vyrovnat a hrát opět naši rychlou hru v tlaku všech hráčů. Základem ale bude stejně jako v prvním utkání obrana. Chceme si jít pro druhou výhru a potvrdit úspěšný start do sezony,“ říká Čurda, který bude po svých svěřencích chtít, aby se soustředili především na vlastní herní projev.

Utkání Dukly s Novým Veselím se uskuteční v sobotu 14. září 2019 od 16:30 hodin v hale Slavie ve Vladivostocké ulici. Špičkovou házenou si samozřejmě nejlépe užijete přímo v hledišti, alternativou pro každého, kdo nebude moci přijít osobně, je však také přímý přenos internetové televize TVCom.