2. kolo STRABAG Rail Extraligy mužů: HC Dukla Praha – TJ Sokol Nové Veselí 30:28 (15:15)


Úvod utkání Dukly proti Novému Veselí patřil hostům, kteří těžili především ze spolupráce s pivotem a z dobrého výkonu brankáře. Díky tomu si za prvních deset minut hry vypracovali náskok 2:6. Dukla zareagovala oddechovým časem, po němž začala postupně zlepšovat svoji hru. Nové Veselí si v další desetiminutovce sice nadále drželo dvou až tříbrankový náskok, v úvodu třetí desetiminutovky ale Dukla využila chyb soupeře a vyrovnala (23. minuta 11:11). Remíza svítila na ukazateli skóre i po skončení prvního poločasu, když Nové Veselí vyrovnávalo osm sekund před sirénou z ruky Turchenka.
Úvod druhé půle patřil Dukle, zejména pak Matěji Klímovi. Ten soupeři za prvních deset minut druhé půle nastřílel pět branek, zatímco nové Veselí se trefilo jen dvakrát. (38. minuta 20:17). Domácí pak svůj náskok ještě navyšovali a když ve 49. minutě vedli už 27:20, zdálo se být definitivně rozhodnuto. Nové Veselí však zápas sérií čtyř gólů v řadě mezi 52. a 56. minutou ještě zdramatizovalo, na menší než dvoubrankový rozdíl se ale dostat nedokázalo. Další dva body do extraligové tabulky si tak připisuje Dukla.
Nejlepší střelci:  Klíma 12/5, Reichl 6, Grištšuk 4 – Sekulić 8, Turchenko 8/7, Kocich a Ptáčník po 3
Rozhodčí: Kichner – Vacula Sedmimetrové hody: 6/5 – 7/7  Vyloučení: 0 – 3 D

Trenér HC Dukla Praha Daniel Čurda: „Z naší strany byl nepovedený začátek zápasu. Upozorňovali jsme se na to, ale v hlavách jsme na tom zápase nebyli. Zase se tam objevilo to, že si myslíme, že to půjde, ale takhle to nefunguje. Pak ale musím říci, že jsme se enormně zlepšili, dokázali jsme to do poločasu vyrovnat, byť jsme prohrávali už výraznějším rozdílem. Ve druhé půli nám rozhodně pomohla změna obranného systému na 0-6, tím si myslím, že jsme to otočili. Ale v závěru jsme zase museli jít do systému 1-5, protože jsme tam měli nějaké zdravotní problémy a točit tři lidi ve chvíli, kdy Nové Veselí hrálo nahoru dolů, nebylo úplně jednoduché. Takže jsme to těžko mohli zvládnout a už to bylo hodně hektické, ale nakonec jsme náskok udrželi. Pro nás to jsou důležité dva body, že jsme to dokázali během druhé půle otočit a dostat se do nějakého většího náskoku.“

Foto: Hana Vrbková