Čeká nás první utkání venku. V souboji dosud neporažených týmů se střetneme s Hranicemi

Vstup do nové extraligové sezony Dukle vyšel. Po Jičínu jsme doma dokázali přehrát i Nové Veselí a po prvních dvou kolech patříme mezi pouhé čtyři celky, které ještě neztratily ani bod. Stejnou bilanci ale má i náš nadcházející soupeř – TJ Cement Hranice. Ten si v prvním kole poradil s SSKP Brno poměrem 28:21, když se v dresu hranic blýskl sedmi brankami Petr Magrla. Ve druhém kole narazily Hranice znovu na soupeře z Brna. Na půdě nováčka z Maloměřic vyhrály 25:19, když se k Magrlovi, jenž vsítil ještě o gól více než proti SSKP, přidal se šesti góly zkušený Michal Indrák. Pro Duklu navíc půjde o první venkovní utkání v nové sezoně.

„V Hranicích nás rozhodně čeká těžký zápas. Domácím se podařilo přivést jak mladé, tak zkušené hráče a díky tomu mají nyní dobře namixovaný tým za jehož zády předvádí výborné výkony brankář Josef Kučerka,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda a připomíná prohru 28:27, kterou loni v říjnu jeho tým v Hranicích utrpěl. Aby Dukla Hranicím porážku oplatila, bude podle Čurdy chtít oproti poslednímu zápasu zlepšit zejména obranu. Také levé křídlo Dukly Jan Blecha si uvědomuje rezervy, které Dukla proti Novému Veselí měla. „Do Hranic, které jsou zatím stoprocentní, si chceme jet pro vítězství a dva body. Abychom toho dosáhli, budeme muset odevzdat na hřišti maximum, hrát bez výpadků a podat kvalitnější výkon než v posledním domácím zápase s Novým Veselím,“ ví Blecha.

Utkání Hranice – Dukla bude ve víkendovém extraligovém programu prvním v pořadí. Oba celky zahájí vzájemné měření sil v sobotu 21. září v 10:00. Každému, kdo nebude moci zápas zhlédnout osobně v hale, bude jako vždy k dispozici přímý přenos internetové televize TVCom.