Dukla hostí Plzeň a na domácí palubovce chce jedině vyhrát

Čtvrté kolo Strabag Rail Extraligy házené mužů nabídne všem házenkářským fanouškům atraktivní krajské derby! Pražská Dukla již tuto sobotu hostí Plzeň a na domácí palubovce sportovní haly Slavie chce jedině vyhrát.

Přesto Matěj Klíma, střelecká síla Dukly, zachovává obezřetnost. „O víkendu nás čeká zápas o první místo se soupeřem z Plzně. Abychom byli úspěšní, musíme předvádět rychlou a tvrdou hru s minimem technických chyb po celých šedesát minut. Očekávám vyrovnané utkání, které se může rozhodnout až v samotném závěru,“ říká Klíma, úderná dukelská spojka.

V roli lídra extraligové tabulky se nyní nachází mistrovská Plzeň, a to díky drtivému vítězství nad SHC Maloměřice s výsledkem 38:16 a následujícímu vítězství nad celkem Sokolu Nové Veselí s neméně přesvědčivým rezultátem 31:23.

Dokáže dukelský tým zastavit rozjetou plzeňskou lokomotivu? „Zápasy s Plzní jsou vždy náročné, ale také velmi kvalitní. Plzeň je obhájce titulu a začátek ligy ukázal, že opět bude nahoře. Má výborný a široký kádr, kde jsou hráči, kteří mají za sebou velké množství těžkých zápasů a zkušeností, včetně mezinárodní házené. My se chceme co nejlépe připravit a porvat se o čtvrté vítězství v řadě,“ míní lodivod pražské Dukly, trenér Daniel Čurda.  Do zbroje povolává i všechny dukelské příznivce: „Hrajeme doma a doufám, že do haly na Slavii dorazí co nejvíce fanoušků. Myslím, že zápas takových týmů, jako je Dukla s Plzní, stojí za pozornost!“

Utkání Dukly s Plzní se odehraje v sobotu 28. září 2019 od 16:30 hodin v hale Slavia Praha, Vladivostocká 10, Praha-Vršovice.