4. kolo STRABAG Rail Extraligy mužů: HC Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 23:27 (10:11)

Čtvrtým kolem dnes pokračovala nejvyšší soutěž házenkářů STRABAG Rail Extraliga. Ambiciózní Dukla v něm přivítala dynamický celek Talentu Plzeň.

Žádný z celků nevstupoval do utkání v roli favorita, zápas ukázal maximálně vyrovnané síly obou týmů. Hned v úvodu byli úspěšnější domácí házenkáři pod taktovkou Klímy, který úspěšně bodoval svou střelou ve třetí minutě utkání. Následovala kanonáda gólů od Patzela a Reichla, čímž se domácí ujali vedení 4:1. Po vyhodnocení situace Západočeši ve třinácté minutě srovnali stav utkání na 5:5. Do šaten o poločase však hosté šli pouze s jednobrankovým vedením za stavu 10:11.

Začátek druhé půle byl přehlídkou skvělých brankářských zákroků hostujícího Šmida. Plzeň pomalu navyšovala brankový rozdíl a v šestnácté minutě druhého poločasu na časomíře už svítil stav 15:20. Dukla spoustou nepřesností a neproměněných šancí umožnila Plzni zůstat stále stoprocentní. 

Nejlepší střelci: Patzel 7, Reichl 6 – Macháč 6, Jenko Bogdanič 5, J.Tonar 5
Rozhodčí: Hanák – Pavlíček Sedmimetrové hody: 1/0  – 2/2  Vyloučení: 3 – 4

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: „Myslím si, že jsme si dnes prohráli zápas sami. Neřekl bych, že Plzeň byla lepším týmem, ale v hlavách to zvládla výrazně lépe. Měli jsme velké množství neproměněných šancí, ale nejvíce mě mrzí, že jsme dali hlavy dolu. Plzeň se však ukázala jako pravý šampion a hrála ten zápas od začátku až do konce, ať byla v plusu, ať byla v minusu. Zasloužené gratulace Plzni!“