Dukla v pohárové Evropě rázně nakročila za postupem, kosovské Kastrioti smetla rozdílem třídy

Parádní vstup do evropského Vyzývacího poháru předvedla v sobotu v hale Slavie Dukla, když smetla kosovský celek KH Kastrioti vysoko 39:26. Soupeř dokázal držet s Pražany krok jen zhruba čtvrt hodiny (15. minuta 7:9), pak se však projevil rozdíl v kvalitě obou celků naplno. Kastrioti často přicházelo o míč po technických chybách a Dukla dokázala tyto ztráty trestat z rychlých protiútoků. Po šestibrankové šňůře mezi 21. a 26. minutou vedli Pražané už o deset gólů a o vítězi zápasu bylo de facto rozhodnuto. Trenéři si tak mohli dovolit v náročném programu rozprostřít síly na všechny hráče na soupisce a Dukla dál soupeře svou rychlou hrou převyšovala. Do poločasové přestávky šly oba týmy za stavu 12:21.

Po změně stran zůstal obraz hry stejný a náskok Dukly dál rostl. Ve 48. minutě už byl sedmnáctibrankový, když se přesně trefil Zelenka (17:34). Pak ovšem Dukla mírně polevila, čehož Kastrioti využilo k úpravě skóre. Prosazoval se zejména nejlepší hráč soupeře Beni Syla, který se s deseti góly stal i nejlepším střelcem utkání. Žádné drama se ale nekonalo a Dukla nakonec zvítězila 26:39. To pro ni znamená více než komfortní pozici do odvety, která se uskuteční znovu v hale Slavie o den později – v neděli 6. října od 18:00. Pokud Dukla nedopustí naprostý kolaps, postoupí hladce do 3. kola Challenge Cupu, které se odehraje v polovině listopadu.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: Jsem spokojený, takto jsme si představovali vstup do evropského poháru. Myslím si, že jsme hned od začátku ukázali svoji kvalitu. Jsem rád, že hráli všichni a že jsme mohli rozprostřít síly, to je důležité. Trochu mě ale mrzí posledních deset minut, tam jsme měli udržet náskok větší. Byl bych rád, kdybychom zítřejší odvetu zvládli v hlavách s výkonem úplně stejným jako v prvních 50 minutách dnes a zaslouženě si došli pro postup.