HC Dukla Praha – SKKP Handball Brno 33:27 (19:15)

Házenkáři Dukly uspěli „doma“ v Kutné Hoře, když v předehrávce 10. extraligového kola zvítězili nad celkem SKKP Handball Brno.

Kutnohorskou sportovní halu Klimeška za domácí hřiště tým pražské Dukly nezvolil poprvé, neboť odměnou za špičkovou házenou je vždy fantastická divácká atmosféra. Po ztrátě bodů v Zubří chtěli pražští házenkáři napravit své chyby, což se jím povedlo. V kádru Dukly k radosti domácího publika nastoupil i Ondřej Šimůnek, odchovanec kutnohorské házené. Dukla předvedla ukázkovou spolupráci spojek, kterou následovaly bleskové individuální výkony excelujících Víta Reichla a Matěje Klímy. Oporou domácím byl brankář Jakub Votava.

Brněnský Kénik po pomalejším rozjezdu ukázal bojovnost, odhodlání a narůstající sílu. Ač po prvním poločase Brněnští prohrávali o čtyři branky, ve 37. minutě utkání dokázali stáhnout náskok na rozdíl jedné, 21:20. Dukla vzápětí přidala na obraně, využila chyb na straně hostů a postupně navýšila vedení na rozdíl až sedmi gólů.

Daniel Čurda, trenér Dukly Praha: „ Dnes to byly nejdůležitější dva body. Přijeli jsme si pro dva body, chtěli jsme urvat dva body, ovšem byl to těžší zápas, než jsme si byli schopni připustit.  V prvním poločase jsme předvedli slušný útok, ale pořád dostáváme příliš moc branek. Nejsme aktivní a agresivní v obraně a to nám chybí. Ve druhé polovině to byl boj, nakonec jsme to zvládli a udrželi jsme si náskok až do konce zápasu.“

Plný počet bodů bere pražská Dukla s výsledkem 33:27. 

V tisku: https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/hazena/hazenkari-dukly-v-predehravce-kola-porazili-brno-o-sest-golu/5dcc7817fccd259ea4f358f3

V tisku: https://www.idnes.cz/sport/hazena/hazena-dukla-vs-brno.A191113_222115_hazena_ald