Dukla se v evropském poháru popere o postup mezi nejlepších šestnáct. Fanoušci budou moci přispět na dobrou věc.

Hráči pražské Dukly nemají v posledních dnech příliš času na oddych. Minulou středu si na úkor Jičína připsali postup do čtvrtfinále Českého poháru, po něm však následovala sobotní extraligová prohra v Zubří. Ve středeční předehrávce si ovšem Pražané spravili chuť vítězstvím nad Brnem a teď už ladí formu na třetí kolo evropského Vyzývacího poháru. V něm v neděli 17. listopadu od 19:30 hodin vyzvou v hale Slavie lídra bosenské ligy RK Gračanica.

„Čeká nás velmi kvalitní soupeř, jenž se prezentuje tvrdou a hodně agresivní obranou, díky které dostává jen málo branek. My se potřebujeme především dostat do tempo házené a soupeře unavit,“ popisuje trenér Dukly Daniel Čurda recept, jenž by mohl jeho týmu pomoci vybudovat si před odvetou cenný náskok. „První domácí zápas bude velice důležitý, protože venku nás čeká jedno z nejbouřlivějších prostředí, které jsem kdy viděl. Ale právě toto jsou utkání, jež náš tým potřebuje, aby se dokázal ve svých výkonech dál zlepšovat,“ dodává.

Zdroj foto – Facebook RK Gračanica

Gračanica se přitom podle všeho bude moci na svoje příznivce spolehnout nejen 24. listopadu při odvetě v Bosně, ale už nyní v Praze. „Očekáváme příjezd velké skupiny fanoušků z Bosny, a proto budeme potřebovat každého Dukláka, aby nám přišel pomoci do hlediště. My na oplátku uděláme všechno pro to, aby diváci viděli kvalitní zápas, a abychom položili co nejlepší základ pro postup mezi nejlepších šestnáct,“ říká spojka Dukly Jakub Sviták. Od Gračanice očekává tvrdou balkánskou házenou, do které musí každý hráč jít s velkým sebeobětováním.

Kromě atraktivní špičkové házené, kterou střetnutí s bosenským celkem slibuje, nabídne nedělní utkání evropského poháru všem fanouškům ještě jeden rozměr – charitativní. Dukla prostřednictvím svých internetových stránek, sociálních sítí i plakátů vyzývá fanoušky, aby s sebou do hlediště přinesli kromě odhodlání podpořit svůj tým také plyšové hračky, které o poločase vhodí na palubovku a věnují je tak Dětskému centru při Thomayerově nemocnici. Kromě toho bude u vstupu do hlediště umístěna také pokladnička, do které bude možné vhodit dobrovolný finanční příspěvek. Ten Dětské centrum při Thomayerově nemocnici využije při poskytování péče dětem jakkoli ohroženým ve svém vývoji včetně pomoci jejich rodinám.

A kdo ví, třeba se některé z dětí z Dětského centra bude moci i s rodiči přijít podívat na Duklu už v osmifinále evropského poháru. Příležitost k tomu dostane ale jen tehdy, pokud Pražané dvojutkání s Gračanicou zvládnou a mezi nejlepších šestnáct celků postoupí. „Mým osobním cílem je promluvit i do jarních bojů. Věřím, že pokud předvedeme dva kvalitní výkony, tak se to může podařit,“ uzavírá trenér Čurda. Pokud by jeho tým dokázal cíl naplnit, mohl by se v dalších fázích Vyzývacího poháru potkat i se soupeři, které velice dobře zná. O postup do osmifinále totiž ve stejné soutěži bude usilovat také Karviná (proti srbskému RK Željezničar 1949) a Nové Veselí (proti lucemburskému Red Boys Differdange).

Sejdeme se 17.11.2019 v 19:30 hodin, SH Slavia Praha -Vladivostocká 1460/10, Praha 10 – Vršovice #beDukla