Házenkáři Dukly Praha mají za sebou vítěznou odvetu v bosenské Gračanici, čímž si zajistili postup mezi 16 nejlepších týmů v evropském poháru Challenge Cup 2019/20.

RK Gračanica – HC Dukla Praha 20:21 (6:12)

Skvělý vstup do zápasu předvedli házenkáři Dukly Praha. Ve druhé půli sice domácí tým tlačený skvělou diváckou kulisou bojoval a snažil se souboj zdramatizovat, Dukla ale tlak ustála, zkušení hráči pražského celku dotáhli i odvetný zápas k vítězství.

RK Gračanica – HC Dukla Praha, photo by Amir Ahmeljić / Facebook RK Gračanica

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Velice si ceníme toho, že jsme v Gračanici dokázali postoupit. Skvěle jsme zvládli vstup do zápasu, ač panovala neuvěřitelná atmosféra s obrovským tlakem na nás. První poločas rozhodl o našem postupu, protože jsme soupeři utekli rozdílem sedmi branek. Fantasticky zachytal Petržala, obrana pracovala naprosto perfektně. 


RK Gračanica – HC Dukla Praha, photo by Amir Ahmeljić / Facebook RK Gračanica

Ve druhé polovině utkání jsme byli hodně vylučovaní a to nás sráželo. Domácí začali hrát na jistotu, tlačili nás na sedmimetrové hody. Dostali jsme se pod tlak, jednou jsme se dostali na minus jeden, ale zvládli jsme to a ukázali, že jsme lepší tým. Vážím si toho, že hráči, kteří se objevili v utkání jen na určitý počet minut a jinak se do toho zápasu nedostali, tak tyto okamžiky zvládli. Jinak celý zápas táhla základní sestava a zvládla to opravdu dobře. Vítězství odsud se počítá, domácí tady neprohrávají. Pro nás je to zasloužený postup mezi nejlepších šestnáct a je to velký úspěch.“

Sestava a branky Dukly Praha: Sviták 6, Klíma 5, Jeníček 3, Zelenka 3, Grištšuk 1, Krušberský 1, Patzel 1, Reichl 1, Blecha, Křístek, Petržala, Šimůnek, Votava, Zeman.

Nejvíce branek RK Gračanica: Tomic 9, Zivanov 6.

První utkání 26:21 pro Duklu Praha, celkové skóre 47:41, do osmifinále postupuje Dukla.

Více o zápasu:

https://radiogracanica.ba/dukla-bolja-i-u-uzvratu-od-gracanice-2021/

https://sportsport.ba/rukomet/lose-prvo-poluvrijeme-kostalo-rk-gracanica-dukla-slavi-prolaz-dalje/342183