Mediální platforma HNB – HÁZET NÁS BAVÍ, z.s. dnes ve svém facebookovém zpravodajství reportovala výsledky reprezentace juniorů, mezi kterými nechyběli ani reprezentanti z Dukly – Martin Březina, Daniel Dojčinovič, Jakub Krušberský a gólman Jakub Votava! Pojďme se podívat na jejích úspěšné vystoupení:

Ve stínu mistrovství Evropy mužů sehrála reprezentace juniorů dvě vítězná přípravná utkání se Slovenskem.

Úvod prvního zápasu byl spíše v režii slovenského týmu, který si rychle vypracoval vedení 4:1. Češi vyrovnali v 18. minutě na 5:5 a pak už určovali vývoj zápasu oni. Ve 45. minutě čeští házenkáři vedli vysoko 21:11. Obrana fungovala velmi dobře, s vysokým desetibrankovým náskokem ale Češi polevili především v útočné fázi v tlaku a soupeř proměnil několik snadných gólů z rychlých útoků. V samém závěru si ale čeští junioři bezpečný odstup pohlídali a zapsali si čtyřbrankovou výhru. Česká republika – Slovensko 26:22 (15:7)

Sestava a branky České republiky: Mizera 1, Holubec, Kupa 3, Piroch 4, Noworyta 3, Březina 2, Votava, Řepa 1, Knittl 1, Krušberský 3, Sedlák 1, Mazur, Říha 4, Souček, Musálek 2, Dojčinovič 1.
Sedmimetrové hody: 8/4 – 7/4. Vyloučení: 10 (ČK Salgo, Moravčík): 4.

Druhé přípravné utkání proti juniorskému týmu Slovenska sehráli čeští mladíci pod vedením trenéra Pavla Pauzy. A vedli si ještě lépe než v pátek.

Tentokrát Češi vedli od úvodních minut a po celý zápasy byli lepším týmem. Slovenská hra doznala oproti pátku zlepšení, stejně tak ale výkon českého týmu a od začátku utkání tak Češi vedli, ve dvacáté minutě dokonce už o pět gólů 10:5 a odstup si udržovali až do přestávky. V úvodu druhé půle Češi vedení ještě navýšili, už ve 35. minutě byl jejich náskok osmibrankový. Čeští mladíci v tlaku tentokrát nepolevili, vyvarovali se hluchých pasáží až do konce a utkání dovedli k sedmibrankové výhře. Slovensko – Česká republika 22:29 (10:16)

Sestava a branky České republiky: Mizera, Holubec, Kupa 6/5, Piroch 6, Noworyta 3, Březina 3, Votava, Řepa, Knittl 3, Krušberský 1, Sedlák 2, Mazur, Říha 2, Souček, Musálek, Dojčinovič 3.
Sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5. Vyloučení: 4:2.“

Famózní potenciál CZECH HANDBALL TEAM !

Zdroj textu a foto: @hazetnasbavi