Dukla v neděli zahájí souboj o postup do čtvrtfinále evropského poháru. V cestě jí stojí lucemburský přemožitel Nového Veselí

Středeční výhrou 36:25 ve Frýdku-Místku si Dukla pojistila průběžné druhé místo v extraligové tabulce, hned vzápětí ale její hráči museli hodit myšlenky na domácí nejvyšší soutěž za hlavu. Už v neděli je totiž čeká první dějství boje o postup mezi nejlepších osm celků v evropském Vyzývacím poháru.

Po překonání kosovského celku KH Kastrioti ve 2. kole a týmu RK Gračanica z Bosny a Hercegoviny v kole třetím se teď Dukle do cesty postaví lucemburský soupeř Red Boys Differdange. Kromě postupu do čtvrtfinále je však ve hře ještě jedna speciální motivace. Odplata za vyřazení Sokola Nové Veselí, přes který Differdange prošlo do osmifinále Challenge Cupu po těsných výhrách o jednu, respektive dvě branky. „Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, ale naším cílem je postoupit a podívat se do čtvrtfinále. Důležité bude dobře vstoupit do prvního domácího utkání, držet se naší hry a nepolevovat v koncentraci. Pak si myslím, že můžeme udělat první krok k postupu,“ řekl pivot Dukly Vít Reichl, který nyní s 97 brankami vévodí tabulce extraligových střelců.

Pražský celek zatím zažívá mimořádně vydařenou sezonu. Kromě medailových pozic v průběžné extraligové tabulce dokázal dosáhnout také na finále domácího poháru. V něm se po dramatickém postupu přes Karvinou střetne v březnu právě s Novým Veselím. Projít dál i v pohárové Evropě by znamenalo celý dojem ještě vylepšit. Nedávno se však objevila komplikace, která situaci Dukly o něco ztížila – zranění špílmachra Jakuba Svitáka. Pražané se bez něj museli obejít už ve Frýdku – Místku a nejinak tomu bude i o víkendu proti Differdange. „Zkušenosti Jakuba Svitáka nám budou chybět, je to citelné oslabení. Přesto se chceme v domácím prostředí pokusit o výsledek, který by nám zaručoval hrát o postup reálně také za týden v Lucembursku,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda, který stejně jako Sviták ještě pamatuje spanilou jízdu Dukly Vyzývacím pohárem v sezoně 2015/2016. Tehdy Pražané ztroskotali až v semifinále na pozdějším vítězi ABC/UMinho z Portugalska.

Na vyrovnaní či dokonce vylepšení památného výsledku ale zatím Čurda nemyslí a soustředí se pouze na následující zápas. „Soupeř má vynikající zahraniční hráče z házenkářsky vyspělých zemí, jako je Francie, Dánsko nebo Chorvatsko. Bude to velice zajímavá konfrontace, která nám ukáže, jak jsme na tom. Red Boys jsou plně profesionální tým, jejich střední spojka je hráč z kategorie TOP,“ uvědomuje si kvality soupeře lodivod Dukly. Cesta k postupu by podle Čurdy měla vést přes typickou rychlou hru Dukly směrem dopředu. Aby však hráči vysoké tempo vydrželi po celou dobu, budou podle trenéra potřebovat i podporu fanoušků. Ti na rozdíl od extraligové Ruzyně tentokrát zamíří do haly Slavie, kde Dukla již tradičně k domácím utkáním v evropském poháru nastupuje.

Kromě špičkové evropské házené však diváky tentokrát čeká i další program. O poločasové přestávce budou svědky oficiálního rozloučení s pravým křídlem Dukly Štěpánem Jeníčkem, jenž se ze zdravotních důvodů rozhodl ukončit svou sportovní kariéru. Kromě toho budou také moci spolu s Duklou přispět na dobrou věc. Pražský celek se totiž rozhodl podpořit charitativní akci Sportovci ženám v nouzi pořádanou spolkem Každý koš pomáhá.

Nejenže se hráči a trenéři objeví v charitativním klipu, který již brzy uvidíte na obrazovkách České televize, ale klub se navíc rozhodl za každý gól, který v neděli padne do sítě lucemburského soupeře, věnovat na konto spolku 100 Kč. Konečná částka pak bude ještě navýšena o sumu získanou sbírkou mezi hráči a případným libovolným a dobrovolným finančním příspěvkem návštěvníků utkání do kasičky umístěné u vchodu do hlediště. Příznivci bezhotovostních transakcí mohou přispět také formou DMS ve tvaru POMOCKOSEM 30, POMOCKOSEM 60, nebo POMOCKOSEM 90 (dle výše příspěvku) na číslo 87 777.

Start prvního utkání osmifinále evropského vyzývacího poháru mezi celky HC Dukla Praha a Red Boys Differdange je naplánován na neděli 9. února 2020 v 19:30 hod., a to do haly Slavie ve Vladivostocké ulici v Praze. Odvetu oba týmy sehrají v sobotu 15. února v Lucembursku a to od 18:00.

Ready for Challenge Cup? HC Dukla Praha (CZE) vs. Red Boys Differdange (LUX). Don’t miss a minute of the action! Streamed LIVE on: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Pohlavi-Muzi/Sezona-2020/187710-HC-Dukla-Praha-Red-Boys-Differdange-(LUX)-Challenge-Cup-2019-2020.htm