Předehrávka 18. kola STRABAG Rail Extraligy: HC Dukla Praha – HCB Karviná 27: 25 (12:16)

První polovina utkání začala poměrně nervózně ze stran obou celků. Jak Karviná, tak Dukla svoje první góly vstřelily do druhé minuty zápiasu. Na karvinské straně se začala projevovat drsná obrana, která nezůstala bez odezvy. Tři žluté karty pro hostující celek byly rozdány během jediného útoku ve třetí minutě. I přes fakt, že po žlutých kartách následovala dvouminutová vyloučení, nebyla Karviná v první půli slabším týmem a Duklu v něm deklasovala 12:16. V druhém poločase přišla Dukla jako znovuzrozená. Skóre se díky vyššímu soustředění Pražanů začalo postupně srovnávat. Výsledkem byla série 4 branek, kterou započal srovnávací gól na 23:23. V 54. minutě Karviná rázem ztrácela tři branky. Toto manko už nedokázala srovnat a zápas tak skončil 27:25 pro Duklu Praha.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Já si toho vítězství obrovsky vážím. Chci pochválit kompletně celý tým, protože to dnes pomohli vyhrát hráči, od kterých se to tak často nečeká. Tohle přesně dělá tým týmem. Nám se dneska nedařilo v první půli, nehrálo nám to dobře, nedokázali jsme se dostat do tempa. Hráli jenom hráči s míčem. Ve druhé polovině najednou přišlo nasazení, extrémně se zlepšila obrana a zachytal brankář. Dnes nám to vyhrál týmový výkon ve druhém poločase, kdy jsme to nezabalili. Všichni si vážili toho, že jsou na hřišti a odvedli tam maximum. Za to jim chci poděkovat.“

Nejlepší střelci: Křístek, Grištšuk po 5, Reichl 4, Klíma, Krušberský, Zelenka po 3 – Monczka 6, Solák 5, Bruna 4. Rozhodčí: Mojmír Valášek, Jaroslav Vychodil. Sedmimetrové hody: 3/2 – 3/1. Vyloučení: 4 – 6 (ČK Zbránek).

V tisku: https://www.idnes.cz/sport/hazena/extraliga-muzu-dukla-karvina.A200212_202223_hazena_rou