Exekutiva ČSH rozhodla po jednání s účastnickými kluby o ukončení nejvyšší české soutěže mužů STRABAG Rail Extraligy. V letošním ročníku končí soutěž bez udělení mistrovského titulu.

Exekutiva ČSH rozhodla o ukončení soutěže STRABAG Rail Extraliga mužů v soutěžním ročníku 2019/2020 ke dni 10. dubna 2020. Pro marketingové potřeby klubů bude vyhlášeno pořadí po 21. kole základní části této soutěže, mistr nebude pro soutěžní ročník 2019/2020 vyhlášen. Za předpokladu, že se do této soutěže v soutěžním ročníku 2020/2021 přihlásí stejní účastníci jako v ročníku 2019/2020, nikdo ze soutěže nesestupuje ani do ní nepostupuje.

Rozhodnutí Exekutivy ČSH momentálně neupravuje otázku nároku na start v pohárech EHF v příštím soutěžním ročníku. „Tato problematika bude řešena později a Exekutiva vezme při nominaci do soutěží EHF v potaz názor klubů, musí však rovněž vyčkat pokynů EHF k novému soutěžnímu ročníku,“ doplnil k dalšímu postupu Novák.

Vyjádření Daniela Čurdy, trenéra HC Dukla Praha: „Myslím si, že se dalo takové ukončení extraligy očekávat. Musím se ale přiznat, že mě to mrzí, protože se blížil vrchol sezóny, měli jsme vynikající formu a mohli jsme letos dosáhnout skvělých úspěchů. I tak si kluci zaslouží velikou pochvalu za celý ročník 2019/20 za to, jak dřeli a připravovali se vlastně na tři soutěže. O všech třech už nyní mohu naprosto s klidným svědomím říct, že jsme byli úspěšní.

V lize končíme na druhém místě, očekávám, že se nedohraje ani finále ČP, kam jsme se probojovali také, což by pro nás byla další finálová účast, a uvidíme, jak to dopadne v Evropě. Evropská federace má u Challenge Cup zatím stále v plánu odehrát čtvrtfinále v červnu. Osobně to moc reálně nevidím, ať už z důvodu přípravy či odlišných opatření jednotlivých zemí Evropy, ale rozhodnutí padne nejspíš během několika týdnů. I tak jsme se dostali mezi posledních osm týmů, což je výborný výsledek.

Když se na to takhle podívám, jsem hrdý na celý tým, na to, jak se letos prezentoval. Bohužel je ve mně také určitá trpkost z toho, že ta dřina, dobré výsledky a herní projev jdou nyní vlastně stranou, bez toho vrcholu, kvůli kterému děláme vrcholový sport… A to jsou trofeje.
Je před námi ovšem situace, kterou nikdo neočekával, mění celý svět. A i vrcholový profesionální sport s ní bude svádět těžký boj. Je tedy nyní logické, že sport (v tomto případě házená) jde stranou a čekají nás mnohem větší výzvy, kterým je potřeba se postavit a vypořádat se s nimi. Děkujeme všem fanouškům a obchodním parterům, kteří nám fandí, všem přejeme hlavně hodně zdraví a síly to nyní zvládnout a věřím, že se zase na házenkářském hřišti potkáme u špičkových zápasů!“

Zdroj:
https://www.extraligahazene.cz/novinky/1650-strabag-rail-extraliga-ukoncena-plati-poradi-soucasne-tabulky-soutez-konci-bez-urceni-mistra/