Sledujte finále PMEZ 1984 Dukla Praha – Metaloplastika Šabac v České televizi

Dukla Praha vyhrála nejprestižnější házenkářskou klubovou soutěž Evropy celkem třikrát. Naposledy to bylo v roce 1984, když v dramatické odvetě finále tehdejšího Poháru vítězů evropských zemí v jugoslávském Šabacu Čechoslováci porazili sebevědomé domácí Jugoslávce. Vůbec jedinkrát v historii finálový souboj nejlepších evropských klubů rozhodovaly sedmimetrové hody. Celý finálový zápas si můžete pustit v úterý 14. dubna v České televizi.

Ve finále Poháru mistrů evropských zemí v roce 1984 čekal na Duklu soupeř, jehož se zdálo nemožné překonat. Jugoslávská Metaloplastika Šabac byla mnohými považována za nejlepší tým světa, devět měsíců neprohrála, vyhrála 53 zápasů v řadě a zapsala jen tři remízy. První utkání v Praze tomu odpovídalo, Šabac brzy vedl 8:5. Zlom pro Duklu ale přišel ve chvíli, kdy se ve dvojnásobném oslabení čtyři hráči Dukly ubránili početní převaze Jugoslávců, neinkasovali, naopak dvakrát skórovali. Do odvety Dukla vezla čtyřbrankový náskok 21:17.

V Šabacu čekalo Duklu bouřlivé prostředí, už dopředu město zdobily plakáty oslavující vítězství v PMEZ. Hala byla narvaná, o výsledku domácí nepochybovali. Úvod Dukle nevyšel, brzy prohrávala 5:1, i pak se ale Dukla do hry vrátila a zápas se začal vyrovnávat. Skvělý dukelský brankář Barda chytil Šabacu tři sedmičky po sobě a o přestávce Šabac vedl jen o dvě branky. Jen za stavu 19:14 se Šabac utrhl do vedení, které by mu zajistilo vítězství. Nakonec ale na ukazateli svítilo skóre 21:17. Úplně stejně, jako v Praze.

Rozhodčí nevěděli, co se má v takovém případě dít dál. Spolu s pořadateli hledali v soutěžním řádu další postup. Nakonec došli k závěru, že se nekoná žádné prodloužení a o vítězi rozhodnou sedmimetrové hody…
Jak to dopadlo?

Sledujte nevídané drama házenkářů Dukly Praha ve finále Poháru mistrů v Šabacu – v utery 14. dubna 2020 v 17:10 na ČT Sport.

Více k finále PMEZ a pozvánku jednoho z aktérů historického souboje a jednoho z nejúspěšnějších českých reprezentantů Jiřího Kotrče ke sledování famózního úspěchu Dukly naleznete na stránkách Českého svazu házené:  
http://www.muzi.chf.cz/content.aspx?contentid=32309

V tisku:
https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/hazena/lesk-poharu-v-jugoslavskem-dymu-dukla-pred-36-lety-stopla-oslavy-naduteho-sabacu/5e8b4ce8611d942f04836784?fbclid=IwAR3Zak4uKvmmdwh4BIqu66igw-lV2ci2mt1rjXeAXhGKIjXelQuqiFSJI3I