Individuální ocenění STRABAG Rail Extraligy získali házenkáři pražské Dukly, Tomáš Petržala a Matěj Klíma.

Netradičně předčasně ukončená sezóna, netradiční vyhlášení tradičních anket Házenkář a Házenkářka sezóny. Místo galavečera či společných oslav v zaplněné aréně se házenkáři s fanoušky setkali na dálku, prostřednictvím telemostů a programu streamovaného ze studia. Házenkáři pro házenkáře připravili společné ohlédnutí za netradiční sezónou plné zajímavých videosestřihů, rozhovorů a komentářů.

Nejlepším házenkářem uplynulé sezóny byl experty a házenkářskými trenéry zvolen podruhé v řadě brankář české reprezentace a polského Górniku Zabrze Martin Galia. Mezi házenkářkami byla nejúspěšnější hráčkou zvolena Markéta Jeřábková. Vedle korunovace nejúspěšnějších házenkářské dvojice byly na slavnostním on-line galavečeru házené oceněni také Talenti sezóny, nejlepší hráčky a hráči a osobnosti MOL ligy a STRABAG Rail Extraligy.


Matěj Klíma, HC Dukla Praha –
Hráč STRABAG Rail Extraligy 2019/2020

Hráčem STRABAG Rail Extraligy 2019/2020 byl vyhlášen Matěj Klíma, úderná spojka a kanonýr HC Dukla Praha.

Jednadvacetiletý odchovanec Ivančic svůj talent rozvíjel v Zubří, kde se vypracoval již v dorosteneckém věku ke střeleckým oporám extraligového týmu. Se zuberskými dorostenci vybojoval i národní mistrovský titul. Již třetí sezonu je střelecky dobře disponovaná spojka oporou pražské Dukly a rovněž členem širšího kádru české reprezentace, v jejíž barvách se Klíma představil i na lednovém EURU ve Vídni. Jeho úspěšné reprezentační představení tam však přerušilo zranění.

Reprezentační komise ČSH nominovala trojici nejvýraznějších hráčů STRABAG Rail Extraligy uplynulé sezóny. O konečném pořadí těchto nominovaných rozhodovaly hlasy expertů a trenérů, kteří vedou české týmy v nejvyšších ligových soutěžích.

Pořadí

1. místo Matěj Klíma, Dukla Praha

2. místo Vít Reichl, Dukla Praha

3. místo Dominik Solák, HCB Karviná


Tomáš Petržala, HC Dukla Praha –
Osobnost STRABAG Rail Extraligy 2019/2020

Osobnosti STRABAG Rail Extraligy 2019/2020 byl vyhlášen Tomáš Petržala, brankářská jednička a kapitán HC Dukla Praha.

Čtyřiatřicetiletý brankář Dukly Praha, odchovanec třeboňské házené. Dříve člen českého reprezentačního výběru. Již 13 let působí v jednom z nejlepších týmů naší soutěže HC Dukla Praha, který jako kapitán dovedl k několika titulům a dalším medailovým úspěchům, vyniká obrovskou energií a nasazením do posledních vteřin každého utkání.

Členové Reprezentační komise ČSH nominovali trojici nejvýraznějších osobností letošní STRABAG Rail Extraligy. O titulu Osobnost STRABAG Rail Extraligy pak z nominované trojice rozhodovali hlasováním fanoušci na webu ČSH.

Pořadí

1. místo Tomáš Petržala, Dukla Praha

2. místo Miroslav Jurka, HC ROBE Zubří

3. místo Nikola Sekulić, Sokol Nové Veselí.

Gratulujeme naších borcům, jste jedineční! #beDukla

Více ze slavnostního online přenosu zde:
http://www.svaz.chf.cz/content.aspx?contentid=32517

Záznam galavečera včetně ohlasů všech oceněných si můžete pustit zde.

V tisku:
https://sport.ceskatelevize.cz/clanek/hazena/opora-reprezentace-galia-obhajil-hazenkare-sezony-mezi-zenami-triumfovala-jerabkova/5edfe8c2611d942f04c8f499

https://www.idnes.cz/sport/hazena/martin-galia-marketa-jerabkova-nejlepsi-hazenkari-cesko.A200609_215315_hazena_ten