Na 25. června připadá významné životní jubileum jedné z nejvýraznějších legend házenkářské Dukly Jiřího Kotrče. Bývalý pivot, jenž s Duklou získal v roce 1984 Pohár mistrů evropských zemí, byl třikrát vyhlášen československým házenkářem roku a připsal si 250 reprezentačních startů včetně účasti na Olympijských hrách v roce 1988 v jihokorejském Soulu, oslaví 60. narozeniny.

Nejznámější člen slavné házenkářské rodiny Kotrčů nastupoval za Duklu v letech 1978 – 1990 a 1994 – 1996, během kterých se spoluhráči získal hned 13 republikových titulů. Jedním z vrcholů jeho kariéry je tažení Dukly Pohárem evropských zemí v roce 1984. V něm i díky Kotrčem proměněnému sedmimetrovému hodu v závěrečném rozstřelu finálové bitvy s jugoslávskou Metaloplastikou Šabac Dukla zvítězila a korunovala tak úspěchy jedné vynikající generace československých házenkářů.

O další vrchol kariéry připravil Kotrče bojkot olympijských her v roce 1984 v americkém Los Angeles ze strany zemí tehdejšího východního bloku. Silný československý tým by v tehdejší sestavě určitě patřil mezi favority na zisk některého z cenných kovů. O účast na Olympijských hrách ale Kotrč nakonec nepřišel. Byl v československém výběru, jenž v roce 1988 v jihokorejském Soulu obsadil 6. příčku.

Mezi lety 1990 a 1994 Kotrč působil ve svém prvním a zároveň jediném zahraničním angažmá v německém Lohru am Main, závěr jeho bohaté kariéry však patřil opět Dukle. I po skončení aktivního hráčského působení Jiřího Kotrče zůstalo jeho jméno pevně spojené s klubem jeho srdce. Jako trenér či asistent působil řadu let jak v nejvyšší soutěži mužů, tak v mládežnických kategoriích. Nyní je vedoucím týmu mužů, kde mimo jiné dál předává extraligovým hráčům své mimořádné zkušenosti.

Jiřímu Kotrčovi k 60. narozeninám jménem vedení Dukly, jejích hráčů, mládeže i fanoušků blahopřejeme a kromě pevného zdraví mu přejeme, aby mu házená dál dělala radost.