1. kolo STRABAG Rail Extraligy: HC Dukla Praha – SHC Maloměřice Brno 31:26 (16:11)

Házenkáři pražské Dukly vstoupili do nové extraligové sezony úspěšně, když v sobotním domácím utkání zdolali Maloměřice o 5  branek.

Oba celky byly vskutku při chuti, hosté ihned v úvodu nasadili aktivní tempo, domácí – bleskové protiútoky a nádherné kombinace. Přesné střely Martina Grištšuka z výskoku, neomylné dělovky Jakuba Krušberského, prudké rány Matěje Klímy – radost se podívat. Avšak brněnští se ukázali jako důstojný protivník. Palba Filipa Junga a parádní zákroky hostujícího gólmana Jakuba Koňaříka na konci utkání – házenkáři Maloměřic předvedli na palubovce pražské Dukly solidní výkon.

Nejlepší střelci:  Patzel Jonáš 5, Grištšuk 5, Krušberský 4   – Jung 7/3, Ipser 3, Janků 3. Rozhodčí: Tomáš Deml, Michal Dvořáček. Sedmimetrové hody: 3/3 –7/5.  Vyloučení: 6 – 6.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Pro nás je to důležitá první výhra, nicméně výkon nebyl podle naších představ. Měli jsme fáze, kdy jsme soupeře dokázali dostat pod tlak, utekli jsme mu během prvního, tak druhého poločasu na osmibrankový rozdíl (24:16), ale místo toho, abychom to dotáhli, přišly velmi jednoduché chyby, kdy hráči zbytečně otevřeli prostor, neobešli pivota, vyběhli z křídla.. V posledních 15 minutách zápasu jsme všechny góly dostali ze šestky. Všechny góly soupeř byl schopný hrát až na šestku, což se nesmí stát, protože v tu chvíli, ať je obrana jakákoliv, ať je to 1-5 nebo 0-6, která v první polovině utkání fungovala velmi dobře, tyto individuální chyby srazí celý výkon týmu. Nakonec jsou to 2 body, ale výkon to, z mého pohledu, dobrý nebyl.“ 

Vít Musil, trenér SHC Maloměřice Brno: „Dnes jsem spokojený s naší hrou. Samozřejmě, že byla škoda, že nám dvakrát ten zápas utekl, udělali jsme příliš mnoho řetězových chyb za sebou, a tým Dukly nám vždy odskočil o dost branek, což si nemůžeme dovolit. Ale i tak, myslím si, že na venkovním hřišti při prvním zápasu náš výkon byl slušný. Nám se příprava moc nedařila, měl jsem z toho velké obavy a jsem rád, že hráči se hecli a hráli do poslední minuty.  Jsem za to moc rád, i když jsme prohráli. Gratuluji domácím k výhře, je vidět, že hráči Dukly mají výborné parametry kvality. Jsou možná nyní jako tým dost mladý, z čehož vyplývalo, že udělali dost chyb, ale hrají krásnou házenou a byl to, z mého pohledu, perfektní zápas.“