Dohrávka 2. kola STRABAG Rail Extraligy: HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 24:24 (12:16)  

Házenkářská bitva domácího celku Jičína a hostující Dukly přinesla spravedlivou dělbu bodů. Pražané vstoupili do utkání s velkým náporem. Jedna útočná akce střídala druhou a v bráně Dukly vládl pevnou brankařskou rukou kapitán Tomáš Petržala, který vždy podržel své spoluhráče.  Avšak i Jičínští drželi úspěšné střelecké tempo, než Dukla na konci prvního poločasu ve svém bombardování domácí svatyně ještě přitvrdila.

Rovněž v úvodu druhé třicetiminutovky borci Jičína měli co dělat, střelecká kanonáda Dukly pokračovala v podání Honzy Blechy, Daniela Křístka a Denise Harabiše (13. minuta, stav 13:20). Sedmibrankové manko ovšem házenkáře Jičína nezlomilo, domácí zabrali jak v obraně, tak v útoku, a tím změnili vývoj hry.

Jičínský obrat započal sedmičkou Davida Krahulce, dvě přesné trefy přidal Šimon Thorovský a prosadil se i Jiří Dolejší. Ani po oddechovém čase se borcům Dukly nedařilo zastavit nátisk jičínského celku, na neúspěšnosti v útocích Pražanů se podepisovala nervozita. Domácí, okřídlení nepřesností Dukly, nejen srovnali v 48. minutě na 21:21, ale v 51. minutě Kovaříkovou střelou ujali se vedení 22:21. Nastalo skutečné drama, oba týmy byly značně nervózní. Excelentní domácí Thorovský znovu dvakrát skóroval, avšak hostující Duklu zkušeně podržel David Šustek, který po celou dobu utkání zachovával chladnou hlavu. Jičínský gólman neměl šanci, Davidova sedmička jako kladivo zpečetila stav atraktivního házenkářského utkání na konečných 24:24.             

Foto: Karolína Machalická / HBC Ronal Jičín