5. kolo STRABAG Rail Extraligy: HC Dukla Praha – KH ISMM Kopřivnice 25:31 (11:15)

Zisk dvou bodů si dnes za svůj soustředěný výkon připsalo mužstvo KH ISMM Kopřivnice.

Dukla vstoupila do domácího duelu aktivně, avšak po vyrovnaném úvodu Kopřivničtí odskočili a do přestávky šli s čtyřbrankovým vedením. Stejně tak druhý poločas začal velmi vyrovnaně. Dukelský tým nabral na tempu a důraznosti, přesto brankový náskok moravskoslezského celku už nedokázal smazat.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Dnes se mi nemluví úplně lehce, protože je to zápas, ve kterém jsme paradoxně podali jeden z nejlepších výkonů od začátku této sezóny, a přesto jsme prohráli. Gratulace soupeři, byl výborně připravený. Kopřivnice hraje hezkou, účelnou, dobrou házenou. Je agresivnější, v tom se my potřebujeme zlepšit. Potřebujeme výrazně zlepšit agresivitu v obraně, to je jedna věc. A druhá věc je ta, že se potřebujeme v hlavách i na hřišti vypořádat s odchodem Víti Reichla, protože je zde cítit obrovský deficit. Jsou tam kluci, kteří jsou mladí. Dostávají sice šanci, ale zatím na jeho úrovni nejsou, a proto je to velmi těžké i pro spojky. Ale líbilo se mi, že jsme hráli s nasazením. V určitých fázích zápasu jsme se konečně snažili hrát rychle a ve druhém poločase jsme i chvílemi dokázali dostat Kopřivnici pod tlak. Při minus dva jsme bohužel neproměnili rychlý útok. Pak už si ten zápas Kopřivnice zkušeně pohlídala. Na tom potřebujeme pracovat a jít dopředu zápas od zápasu.“

Nejlepší střelci: Krušberský 8/2, Patzel 4, Křístek 4 – Fulnek 9, Brito Benítez 6, Hanus 5. Rozhodčí: Václav Horáček, Jiří Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 – 3/2. Vyloučení: 2:3.

Foto: Hana Vrbková