Vláda České republiky schválila v pondělí 2. listopadu obnovení profesionálních sportovních soutěží, které budou schopné splnit přísně nastavené hygienické podmínky. Více podrobností o nových podmínkách a další informace zveřejní nejpozději zítra v 10 hodin na tiskové konferenci Národní sportovní agentura.

„Vláda České republiky schválila obnovení profesionálních sportovních soutěží, které budou schopné splnit přísně nastavené hygienické podmínky. Dále bude umožněno sportovcům chodit do zaměstnání, tj. profesionálové budou trénovat i ve vnitřních sportovištích,“ uvedl v komentáři na svém twitterovém účtu předseda Národní sportovní agentury Milan Hnilička. Zástupci NSA dále uvedli, že utkání obnovených soutěží budou bez diváků.

Konat se budou profesionální soutěže ve všech sportech, které dokážou naplnit požadované hygienické podmínky, mimo jiné například pravidelné plošné testování.

O tom, jak se tato nová nařízení dotknou možné přípravy českých házenkářských klubů a případného obnovení nejvyšších soutěží, budou následně jednat zástupci klubů nejvyšších českých soutěží na společném jednání ve středu 4. listopadu.

Zdroj: www.handball.cz