Extraliga se vrací s nabídkou 10. kola. Na programu je atraktivní měření Lovosic se Zubřím, duel Brna s Jičínem, zápas Frýdku-Místku s Hranicemi anebo souboj Karviné a pražské Dukly. 

Sobota a neděle přinesou konečně po měsíci porci házené.

Program odstartuje v Lovosicích, kam přijedou o body bojovat hráči Zubří. „Obecně si myslím, že vzhledem k dlouhé zápasové absenci půjde více o házenkářský boj než o nějakou učesanou házenou. O to více, možná než kdykoliv jindy, bude třeba soupeři ukázat na hřišti i z lavičky bojovnost a sílu domácího prostředí od první minuty,“ vyhlíží k návratu k zápasům trenér Lovosic Jan Landa. O tom, že se v Lovosicích mohou těšit na bojovné utkání svědčí i komentář zuberského Dušana Paláta: „Myslím, že všichni jsou na zápasy natěšení, takže alespoň budeme dravější!“

Jen o hodinu a půl později se rozběhne časomíra v sobotu v Brně, kam míří výběr Jičína. „Čeká nás utkání po dlouhé době bez zápasů i plnohodnotného tréninku. Proto čekám nesmírně motivovaný zápas. Oba týmy se budou těšit, že si konečně zahrají,“ vzkazuje trenér SKKP Pavel Hladík.

Sobotní program pak završí měření Nového Veselí s Kopřivnicí.

V neděli se pak začíná už v 10.30. Do Plzně míří tým Maloměřic. „Maloměřice jsou soupeř ze spodních pater tabulky. Nastudovali jsme si je, od středy jsme se připravovali konkrétně na ně. Ale v téhle fázi se musíme soustředit na svůj výkon. Abychom zahráli tak, čím se chceme prezentovat a v čem se chceme v sezoně nadále zlepšovat,“ ví trenér Talentu Petr Štochl.

Víkendový házenkářský program pak uzavře v neděli v 17 hodin souboj Frýdku-Místku s Hranicemi. „Proti Hranicím to bude určitě těžké utkání, ale doufáme, že vítěznou vlnu protáhneme dále a vyhrajeme. Když všichni kluci, kteří budou na palubovce nebo na lavičce, pojedou na 100 % jako předtím, neviděl bych problém v tom, abychom navázali na naše předpřestávkové výkony,“ myslí si frýdecko-místecký Zbyněk Bureš.

Šesté utkání 10. kola je pak na programu až ve středu 18. listopadu, před televizními obrazovkami se utkají týmy Karviné a Dukly Praha.

Celý článek k restartu STRABAG RAIL Extraligy házené mužů čtete na: https://www.handball.cz/aktualita/extraliga-je-zpet-na-co-se-tesit-10-kolo