Duklu o víkendu čeká vstup do evropského poháru

Po vítězné extraligové předehrávce na půdě Hranic se házenkáři Dukly místo návratu do Prahy vydali úplně jiným směrem – rovnou na mezinárodní letiště ve Vídni, odkud pokračovali pravidelnou linkou do Estonska. Právě tam je o víkendu čeká vstup do letošních bojů v pohárové Evropě. Ve dvojzápase 3. kola EHF European Cup, do minulé sezony známého jako Challenge Cup, se o postup do osmifinále utkají se suverénem estonské ligy Põlva Serviti. „S tímto soupeřem ani s estonskou házenou jsme se zatím nesetkali. Dle informací, které se nám podařilo získat, ale rozhodně nepatří mezi slabé týmy. Produkuje rychlou házenou s rozložením vstřelených branek mezi více hráčů. Viděl jsem jeden z posledních zápasů, kde se právě takto prezentovali, byla to kombinační a týmová hra,“ říká trenér Dukly Daniel Čurda.

Pražané se budou muset v Estonsku obejít bez Jana Blechy a Branislava Cigáně, které do hry nepustí jejich zdravotní stav. Ze studijních důvodů s týmem navíc neodcestoval ani Jáchym Klečánek. V sestavě Dukly nicméně nebude chybět Martin Grištšuk, pro kterého půjde o pikantní souboj. Třiadvacetiletá estonská spojka totiž do Prahy loni přestoupila právě z Põlvy Serviti a trenéři se netají tím, že budou chtít čerpat i z jeho zkušeností. Ty čítají kromě estonské nejvyšší soutěže, v níž soupeř Dukly bral titul v každé z posledních pěti dokončených sezon, také Baltickou ligu – společnou soutěž týmů z Estonska, Litvy a Lotyšska.

Põlva Serviti – zdroj foto Facebook
Põlva Serviti

Ačkoli bude mít Põlva Serviti v obou utkáních proti Dukle výhodu domácího prostředí, mladý tým Dukly se podle trenéra Čurdy určitě popere o osmifinále. „Bude to těžký úkol, ale pokusíme se co nejlépe připravit a v prvním utkání soupeře zaskočit tak, abychom v neděli hráli o postup. Pokud bychom dokázali předvést kvalitní výkony dvakrát po sobě, může se nám to podařit,“ říká Čurda a pochvaluje si stoupající výkonnost svých svěřenců v posledních extraligových utkáních. Stejně jako v domácí soutěži se Dukla pod jeho taktovkou bude chtít i v pohárové Evropě prezentovat velmi rychlou házenou postavenou na agresivní obraně s následným tlakem dopředu. „Přesně na to je náš tým stavěný, nic pomalého a profesorského,“ dodává trenér.

3. kolo EHF European Cup

1. utkání: Põlva Serviti – HC Dukla Praha, sobota 12. 12. od 16:00 místního času 

Odveta: HC Dukla Praha – Põlva Serviti, neděle 13. 12 od 16:00 (rovněž v Estonsku)