Dukla v pohárové Evropě končí. O postup ji připravilo selhání v prvním utkání v Estonsku 

Cesta Dukly pohárovou Evropou skončila na estonském celku Põlva Serviti. Ačkoli Pražané dokázali v nedělní odvetě zvítězit 22:17, v prvním střetnutí víkendového dvojzápasu hraného na půdě soupeře selhali natolik, že už na postup pomýšlet nemohli. V Poháru EHF tak ztroskotali těsně před branami osmifinále.

Důvodů vysoké úvodní porážky 37:18 bylo podle trenéra Dukly Daniela Čurdy více. Mimo jiné sehrálo roli i to, že ačkoli pražský celek už koronavirovou nákazou až na výjimky prošel, testování v Estonsku se zkomplikovalo natolik, že do poslední chvíle nebylo jasné, zda se bude hrát. „Před zápasem jsme neměli ani jeden trénink a museli jsme zůstat zavření na hotelu. Že se nakonec utkání uskuteční, jsme se dozvěděli až 2,5 hodiny před jeho začátkem,“ popisuje předzápasové potíže Čurda.

Přesto se Dukle víceméně dařilo v první dvacetiminutovce držet se soupeřem krok. Za stavu 11:7 však zahodila tři útoky za sebou a místo snahy o vyrovnání dovolila estonskému celku odskočit až na poločasových 18:9. „Rozhodně jsme nepodali dobrý výkon. Põlva Serviti nemá špatný tým, mají estonské a lotyšské reprezentanty, navíc byli silnější v osobních soubojích, větší a mohutnější. Ale rozhodně to není tým, se kterým bychom měli prohrát o 19 branek,“ nehledá výmluvy Čurda. Dodává také, že jeho svěřenci, kteří většinou nemají s pohárovou Evropou zkušenosti, už měli po nepříznivém první poločase v hlavách, že se proti tvrdé soupeřově hře nemohou prosadit.

Do druhého utkání o 24 hodin později pak Dukla nastupovala především s tím, že si chce po předchozím debaklu zachovat tvář. Ačkoli estonský soupeř nasadil stejnou sestavu jako v sobotu, podařilo se Pražanům špatný výkon z prvního utkání odčinit a zvítězit 22:17. „Předvedli jsme lepší výkon, byť si na rovinu musíme říct, že Estonci už mohli hrát díky vysokému náskoku v klidu a nemuseli jít do všeho na doraz,“ přiznává Čurda.

Estonský celek
Põlva Serviti

Po čtvrtečním povinném testování týmu na koronavirus nyní čeká Duklu v pátek večer domácí extraligový souboj se Zubřím. Původně se utkání mělo odehrát o víkendu, ale jediný zbývající český zástupce v evropských pohárech požádal o změnu termínu. Trenér Dukly Daniel Čurda věří, že jeho svěřenci dokážou vyřazení z evropského poháru rychle hodit za hlavu a přepnout se na plnění cílů v domácí soutěži. „Hráči jsou motivovaní dost. V tabulce jsme nyní třetí a dali jsme si za cíl zůstat v zimě v první čtyřce. Tam vede jediná cesta, a to porazit doma Zubří a připsat si páté vítězství v řadě. Věřím tomu, že motivaci máme, protože jsme ji převedli už v Estonsku ve druhém zápase a dokázali jsme, že házenou hrát umíme,“ uzavírá Čurda.

Zdroj foto: Facebook Põlva Serviti