Český tým ukončil v úterý večer v Rožnově pod Radhoštěm po návratu ze zápasu proti Slovensku krátký třídenní kemp, družstvo se ale nerozchází na dlouho. Už 1. ledna večer se hráči budou v Plzni hlásit trenérům reprezentace k dalšímu reprezentačnímu kempu, jehož prvním vrcholem bude kvalifikační dvojutkání proti Faerským ostrovům. Pro nadcházející kemp trenéři Daniel Kubeš a Jan Filip nominovali jedenadvacet hráčů, tentokrát už nebudou chybět hráči z německých soutěží.

Hráči v Zubří absolvovali tři tréninky, následně sehráli s výběrem Slovenska v Trenčíně přípravný souboj, který skončil vítězstvím českého výběru poměrem 28:21. „Z našeho pohledu to bylo pozitivní. Na prvním tréninku bylo znát, že se tým sešel po delší době a někteří hráči tady byli vůbec poprvé a tak to bylo takové syrové. Ale to je vždycky. Bylo nás tady navíc hodně, ale do Egypta pojede také dvacet hráčů, teď pracujeme v počtu jednadvaceti. V Zubří jsme udělali spoustu práce, ale máme dál na čem pracovat a čekají nás kvalitní soupeři,“ zhodnotil první blok přípravy trenér Jan Filip.

Do Plzně trenéři pozvali mladíky Mizeru, Klímu, Pirocha i mladšího Patzela

V Plzni se k další přípravě ke „stálicím“ českého výběru připojí i vybraní mladí hráči, kteří svými výkony přesvědčili trenéry Filipa a Kubeše, aby dostali příležitost i v další přípravě. V Plzni se tak sejdou oba bratři Patzelové, s nimi také Klíma, Piroch a třetí brankář Šimon Mizera.

„Se Šimonem jsme počítali do nominace delší dobu. Jonáš Patzel, Piroch a Klíma – toto jsou tři mladí hráči, kteří také dostanou další příležitost. Celkový projev těchto hráčů v posledních třech dnech byl takový, že si o svou nominaci řekli. Původně jsme počítali s tím, že na dalším kempu budeme pracovat s dvaceti hráči, nakonec jich bude jednadvacet,“ okomentoval pozvánku pro tyto hráče Filip.

Trenéři dále zvažovali nominace pro pozici pravého křídla. „Tam jsme se nakonec rozhodli pro Miru Jurku a pro Tomáše Čípa. Vsadili jsme na osvědčené hráče, tady ale to rozhodnutí bylo pro nás možná nejtěžší,“ dodal Filip a okomentoval také další z nových jmen na soupisce mezi pivoty – Víta Reichla, pro kterého by byl případný start v kvalifikaci nebo na mistrovství světa debutem v reprezentaci: „Podával dlouhodobě kvalitní výkony v lize. Je to trochu jiný typ hráče než klasičtí vysocí pivoti, ale už na kempu v létě nás přesvědčil a teď za Hüttenberg hraje velmi dobře. S jeho pozvánkou jsme proto měli jasno. I proto, že v posledních letech jsme na postu pivota mívali problémy.“ Mezi pivoty nechybí po zranění ani Leoš Petrovský, který spolu s Reichlem doplní dvojici Mojžíš – Zeman.

Nominace pro přípravný kemp v Plzni a dvojzápas kvalifikace EHF EURO 2020, leden 2021:

Brankáři: Martin GALIA (NMC Górnik Zabrze, POL), Šimon MIZERA (HC ROBE Zubří), Tomáš MRKVA (Bergischer HC, GER)

Pravá křídla: Tomáš ČÍP (CS Minaur Baia Mare, ROU), Miroslav JURKA (HC ROBE Zubří)

Levá křídla: Jakub HRSTKA (DRHV 06, GER), Marek VANČO (HC Elbflorenz 2006 e.V., GER)

Střední spojky: Tomáš BABÁK (Bergischer HC, GER), Roman BEČVÁŘ (TuS Nettelstedt-Lübbecke, GER), Ondřej ZDRÁHALA (Al Wakra Sport Club, QAT)

Levé spojky:  Matěj KLÍMA (HC Dukla Praha), Jonáš PATZEL (HC Dukla Praha), Vojtěch PATZEL (HCB Karviná), Dominik SOLÁK (HCB Karviná)

Pravé spojky: Stanislav KAŠPÁREK (MOL-PICK SZEGED, HUN), Dieudonné MUBENZEM (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Tomáš PIROCH (HC Kriens-Luzern, SUI)

Pivoti: Jan MOJŽÍŠ (TV Emsdetten, GER), Leoš PETROVSKÝ (TuS Nettelstedt-Lübbecke, GER), Vít REICHL (TV 05/07 Hüttenberg, GER), Štěpán ZEMAN (HSC 2000 Coburg, GER)

Zdroj: https://www.handball.cz/aktualita/nominace-kemp-plzen-1-ledna-2021