17. kolo STRABAG Rail Extraligy: HC Dukla Praha – HK FCC Město Lovosice 26:27 (14:12)

Sobotní drama vyznělo lépe pro hostující tým Lovosic, který těsným rozdílem 27:26 porazil domácí Duklu. První poločas patřil Pražanům, ač do utkání lépe vstoupili Lovci, kteří si hned v úvodu vybudovali čtyřbrankový náskok. Avšak Dukelští po úvodním zavrávorání rychle vzpamatovali, dokázali se semknout a proto o poločase odešli do kabiny s dvoubrankovou převahou 14:12.

Druhá polovina souboje rozhodně patřila házenkářům Lovosic, kteří našli přesnou mušku a přidali na aktivitě. Přestože chuť urvat vedení na svou stranu byla patrná jak u Dukly, tak u Lovosic, a oba brankáři soupeřících celků byli pozorní a předvedli vskutku famózní výkon, nakonec si body domů odvezli Lovosice.

„Dnes mě ta porážka opravdu hodně mrzí, protože jsme se dokázali zvednout v prvním poločase, když jsme prohrávali o 4 branky, otočit to na poločasových 14:12, dobře vstoupit do druhého poločasu a udržovat si tento náskok. Bohužel potom přišla fáze, kdy jsme neproměnili ani jasné šance, naše efektivita střelby ve druhé půli byla lehce nad 40 % a takhle se vyhrát nedá. I když jsme bojovali až do konce, tak jsme už ani jednou nedokázali vyrovnat stav. Ačkoli jsme několikrát měli míč na srovnání skóre, vynikající Honza Hrdlička byl proti,“ mrzelo Daniela Čurdu, který dodal: „Zdálo se mi, že Lovosice mají větší energii, rvavost a hlad po výhře. Tu v sobě my musíme nyní znovu vyvolat, protože tabulka je vyrovnaná a každý zápas je těžký a nevyzpytatelný. Je na nás zvednout hlavy a ukázat, že ten výpadek je za námi a jdeme dál. Lovosicím gratuluji, potvrdilo se, že mají silný tým.“