18. kolo STRABAG Rail Extraligy: Pepino SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha 27:38 (15:21)

V neděli odpoledne na sebe narazila družstva Pepino SKP Frýdek-Místek a HC Dukla Praha. Pro domácí celek to byl třetí duel po sobě s jedním z nejlepších tří týmů aktuální extraligové tabulky. Navíc proti třetí Dukle se musel Frýdek-Místek obejít bez zkušených hráčů Tomáše Sklenáka, Sebastiána Stracka a Tomáše Mlotka. A na palubovce to bylo znát.

Pražané od začátku výborně bránili, navíc jim záda jistil spolehlivě chytající Tomáš Petržala. A protože se mladí hráči domácího výběru dopouštěli mnoha technických chyb, trestala je Dukla nekompromisně brankami z rychlých protiútoků. První poločas tak vyzněl jasně pro Duklu v poměru 21:15.

Po změně stran se obraz hry nijak nezměnil. Dukla pokračovala v dominantním výkonu, i když ve druhém poločase už nechodili její hráči do trháků tak často jako v první půli. Nicméně i tak jejich náskok postupem času stále narůstal. Domácí tým Pražanům nedokázal sekundovat. Dukla si tak nakonec dokráčela pro jednoznačné vítězství v poměru 38:27 a upevnila si tak 3. příčku v tabulce. To Frýdek-Místek prohrál potřetí za sebou a klesl na 6. místo.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha, uznal, že oslabení domácího výběru hrálo značnou roli, pochválil ale útok svého družstva. „Z dnešního utkání jsme měli obavy, ale bylo vidět, že Frýdek-Místek má zraněné hráče. My bohužel taky. Zřejmě se na hráčích podepisuje náročný program. Dneska jsme se opět prezentovali perfektním útokem, který nás zdobí celou jarní část. Nastřílet 38 branek ve Frýdku-Místku je výborné,“ pochvaloval si trenér Dukly. Nespokojený byl s obranou: „Trochu mě mrzí, že jsme dostali 27 branek, tam bychom potřebovali být o něco lepší. Do zápasu jsme dobře vstoupili, dokázali jsme si vytvořit tlak, směrem dopředu jsme hráli velice rychle. Dávali jsme jednoduché góly z rychlých protiútoků. Měli jsme lepší první i druhou vlnu. Utkání jsme zvládli, takže jsem spokojený, protože jsem z tohoto střetnutí měl obavy. Jsem rád, že jsme jej zvládli tak, jak jsme jej zvládli.“

Více: https://www.handball.cz/aktualita/extraliga-18-kolo-sobota

Foto: Jan Smekal / Pepino SKP Frýdek-Místek