Dohrávka 19. kola STRABAG Rail Extraligy: HC Dukla Praha – SKKP Handball Brno 33:30 (20:15)

Házenkáři Brna v dohrávce 19. kola vzdorovali pražské Dukle, ještě deset minut před koncem prohrávali o jediný gól. Nakonec ale favoritovi podlehli tříbrankovým rozdílem.
Přitom první poločas byl jednoznačně pod taktovkou Pražanů. Po vyrovnané úvodní pětiminutovce navýšili vedení až na šest branek v 18. minutě (14:8). Šnůra tří branek Brňanů mezi 36. a 37. minutou znamenala rychlou korekci na tříbrankový rozdíl, další tříbranková série o čtyři minuty později dotáhla Královopolské už na dostřel branky 25:24 a Dukla se musela začít bát o výsledek. Trenér Čurda bral oddechový čas a to domácím pomohlo. I přes vyloučení Klímy třikrát skórovali, znovu odskočili na 29:25 a přestože po time-outu Brno ještě dotahovalo, Dukla už si odstup a s ním i body pohlídala.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha: „Zápas nadstandardní úrovně. Brno tady rozhodně potvrdilo, že má tým, který má hrát nahoře, ne takhle dole. Takže velmi kvalitní utkání, já jsem rád za dva body. My jsme si je dali jako cíl, chtěli jsme se vrátit zpátky na třetí místo. Určitě nám výborně fungoval útok, zase jsme nastříleli přes třicet branek s velmi dobrou úspěšností, ale bohužel jsme nebyli schopni odbránit hru pivota a soupeřových spojek. Tam jsme měli problémy. Ukázalo se, že Jezdimirović, Arsenić a spolupráce se Sekulićem je prostě velice dobrá a trápilo nás to celý zápas. Pro mě je extrémně důležité, že jsme to utkání vedli a že jsme ani jednou soupeře nepustili na to, že by se vrátili přes nás zpátky, ale že jsme vždycky alespoň o gól vedli a v závěru jsme to prostě zlomili. Takže pochvala, hrajeme v podstatě bez pivota, máme několik zraněných. Za mě pochvala, jsem rád, že jsme ten zápas zvládli. Teď se chceme připravit na Karvinou.“