22. kolo STRABAG Rail Extraligy: TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha

Vrchol základní části je tady. O účastnících play-off bylo rozhodnuto už s předstihem. Teď je na programu poslední závěrečné kolo základní části STRABAG Rail Extraligy a v něm už se bude hrát „pouze“ o lepší výchozí pozici do play-off.

Jen jediný bod totiž na Karvinou ztrácí Plzeň. Ta by tak v případě zaváhání Karviné v duelu prvního s posledním nakonec ještě mohla proklouznout na první místo. Tým Karviné si ale takový scénář nechce ani připouštět a roli lídra tabulky bude chtít jednoznačně potvrdit.

O body se pořádně poperou týmy Jičína a Plzně. Pokud by se po tomto kole v tabulce nic nezměnilo, narazily by obě družstva na sebe hned v úvodním kole play-off. Naopak případný bodový zisk Jičína by pro házenkáře od Řáholce mohl znamenat vylepšení pozice i změnu soupeře pro play-off. Plzeň by musela k vlastní výhře ještě počítat s prohrou Karviné.

Kopřivnice si pro tuto sezónu urvala účastnické místo v play-off, teď ale ještě bude chtít určitě zabojovat o to, aby do něj nevstupovala z osmého místa, které by znamenalo na úvod hodně těžké derby se suverénní Karvinou. O poslední body základní části bude ale bojovat v Lovosicích, kde se nehraje vůbec lehce.

Zápasy, jejichž výsledky už pro rozložení sil před dalšími boji ovlivní jen minimálně, se pak odehrají v Novém Veselí a v Brně. V Brně se domácí poměří s Hranicemi, a pokud Brno vyhraje, bude to výhra skutečně hořká. To do Nového Veselí zamíří Dukla. Ani toto utkání už mnoho neřeší. Dukla má třetí příčku jistou, na druhou už nedosáhne. Nové Veselí je ale odhodláno minimálně zkusit dosáhnout na překvapení kola, navíc před televizními kamerami. Dukla se chce hlavně dobře nabudit před vyřazovacími boji. „Veselí bojuje o každý bod a hraje o záchranu, takže o motivaci ze strany domácích bude postaráno. My se opět chceme prezentovat dynamickou házenou s vysokým počtem útoků a předvést výkon, kterým se naladíme na play off,“ říká k blížícímu se utkání Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha.

Srdečně Vás zveme ke sledování přímého přenosu 22. kola STRABAG RAIL Extraligy házené mužů mezi celky TJ Sokol Nové Veselí a HC Dukla Praha v nedělí  28.března 2021 od 12:15 na ČT sport nebo na webu: https://www.ceskatelevize.cz/porady/10132144283-hazena/321297371152002-tj-sokol-nove-veseli-hc-dukla-praha/

STRABAG Rail Extraliga – 22. kolo

st 24. 3. 18:00 PEPINO SKP FRÝDEK-MÍSTEK – HC ROBE ZUBŘÍ 25:34 (předehráno pro účast HC Zubří v Poháru EHF)

so 27. 3. 18:00 TALENT TÝM PLZEŇSKÉHO KRAJE – HBC RONAL JIČÍN

so 27. 3. 18:00 SKKP HANDBALL BRNO – TJ CEMENT HRANICE

so 27. 3. 18:00 HCB KARVINÁ – SHC MALOMĚŘICE BRNO

so 27. 3. 18:00 HK FCC MĚSTO LOVOSICE – KH ISMM KOPŘIVNICE

ne 28. 3. 12:15 TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ – HC DUKLA PRAHA

Více k posledním utkáním základní části STRABAG RAIL Extraligy házené mužů: https://www.handball.cz/aktualita/pozvanka-extraliga-22-kolo-jaro-2021