Po dvou letech se první osmička týmů ze základní části nejvyšší soutěže dočká vrcholu sezóny. Čeká nás opět Chance play off STRABAG Rail extraligy. Tabulky se nulují, všude se startuje prakticky od začátku.

Soupeřem Pražanů bude Jičín

Pražská Dukla ve vyřazovacích soubojích vyzve ve čtvrtfinále severočeský HBC Ronal Jičín. Ten s tabulkou během soutěže dokázal zamíchat střetnutím s úřadujícím mistrem v Plzni, kdy domácí západočechy dokázal o gól překonat poměrem 25:26. Během sezóny se Dukle podařilo v září s Jičínem remizovat a jasnou výhrou 36:25 zakončit utkání proti soupeři v modrých dresech doma na Ruzyni. „Nyní nás čeká prakticky nová soutěž. Třetí místo po základní části je fajn, ale v tento okamžik nic neznamená,“ říká na adresu play off trenér Dukly Daniel Čurda.

Na Jičín půjde Dukla hlavně útokem

Pražský celek se bude snažit soupeři čelit nekompromisní ofenzívou. Svěřencům trenéra Čurdy se totiž do cesty staví statisticky druhý nejlepší obranářský celek v play off.  Mezi dukelská esa bezesporu patří třetí střelec letošní základní části Matěj Klíma a střelecká čtyřka nejvyšší soutěže Jonáš Patzel.

Hra severočechů není jen o silné obraně

Protipólem ke statisticky dobré obraně Jičína však může být fakt, že právě on byl předposledním týmem z top osmičky, co do vstřelených branek. Nejlepším střelcem severočechů je Martin Kovařík, který za letošní sezónu doposud nastřílel do branek soupeřů 69 gólů a obsadil 28. místo v tabulce extraligových kanonýrů. Trenér Daniel Čurda však v Jičínu tak jednoduchého soupeře nevidí: „Ve srovnání s minulostí má Jičín mnohem lepší postupný útok, ve kterém jsou jeho hráči zejména trpělivější. Rozhodně čekám těžkou sérii, nicméně se moc těším a kluci taky.“

Připraveny jsou i covidové scénáře

Na společném jednání týmů nastupujících do vyřazovací části extraligy se celky dohodly i o postupu v případě, že do čtvrtfinálové hry vstoupí nežádaný hráč celé sezóny – covid-19. Jelikož tato část soutěže časově nenabízí velký prostor pro možnost dohrávek, přistoupilo se k razantním opatřením, která by měla předejít nejasnostem v dalším postupu soutěže. V případě izolace jednoho z celků budou utkání kontumována ve prospěch soupeře. Kdyby karanténě byla vystavena obě družstva, postupuje celek s vyšším počtem vyhraných utkání v sérii. Pokud mezi týmy panuje remíza, postoupí tým lépe postavený v základní části. Tento systém platí zatím pouze na čtvrtfinále. O postupu v dalších částech rozhodnou postupující kluby později.

Kalendář utkání ve čtvrtfinálové sérii

1. utkání – sobota 3. 4. 16:30 HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín

2. utkání – neděle 4. 4. 16:30 HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín

3. utkání – sobota 10. 4. 18:00 HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha

4. utkání – neděle 11. 4. 17:00 HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha (pouze v případě nerozhodnuté série)

5. utkání – středa 14. 4. 18:00 HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín (pouze v případě nerozhodnuté série)