Čtvrtfinálová série play off se po dvojité výhře pražské Dukly přesouvá do Jičína. Daniel Čurda chce matchball svým svěřencům dostat z hlavy.

Nejdříve o dvanáct, následně o sedm. Gólově jasné výhry Pražanů by vedly nejednoho člověka k úvaze, že je Dukla jasným favoritem i v dalším zápase série. Na trpkosti však těmto číslům přidává, že brankový rozdíl v poločasech obou předchozích utkání byl pouhý gól. V sérii tedy zatím významně rozhodoval až druhý poločas.

Výrazné výhry se však i přes to pokusí pražský celek zopakovat na venkovní půdě. „V Jičíně nás čeká velice těžké utkání, nesmíme koukat na to, že vedeme 2-0, to chci dostat klukům pryč z hlavy,“ komentoval Daniel Čurda.

Trenér Dukly přiznává, že nepočítá v sérii dále s více než jedním zápasem. „Chci tam jet s tím, že jde o zápas, který potřebujeme vyhrát za každou cenu. Jičín v té sérii nehraje vůbec špatně, je agresivní, bojuje a finální výsledky úplně neodpovídají průběhu hry,“ dodává Čurda.

V možném rozhodujícím utkání chce Dukla znovu zapracovat na svém herním výkonu. „Musíme využít své šance lépe než v nedělním utkání, kdy jsme dost jasných příležitostí nedali. Soustředěnost a koncentrace na vlastní výkon nám může přinést vítězství.“

Hned první zápas hraný v Jičíně může sérii rozhodnout. Její třetí duel začíná v sobotu 10. dubna v 18:00 v jičínské hale. Utkání bude řídit nejlepší tuzemská rozhodcovská dvojice Václav Horáček – Jiří Novotný.

Přenos budou moci sledovat fanoušci na https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-extraliga-muzi/Cast-Play-off/Pohlavi-Muzi/Sezona-2020-2021/198448-HBC-Ronal-Jicin-HC-Dukla-Praha.htmAutor: Michael Ransdorf // Foto: Ladislav Adámek