Házenkáři Dukly vyhráli třetí zápas čtvrtfinálové série Chance play off STRABAG Rail extraligy, čímž si zajistili hladký postup do semifinále.

HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 29:35 (14:19)
Nejvíce branek: Krahulec 6/5, Hlava 5, Thorovský 5 – Šůstek 7/1, Klíma 7, Harabiš 6. Sedmimetrové hody: 5/5 – 1/1. Vyloučení: 4:6. ČK: Rychna – Březina.

Do třetího utkání čtvrtfinálové série Chance play off vstoupili lépe hráči pražské Dukly. Během prvních sedmi minut utkání si dokázali vytvořit pětibrankový náskok. Jičín si ale brzy uvědomil, že se může jednat o poslední zápas této série, a zlepšenou efektivitou nejenom v obraně, ale i v útoku, dokázal stáhnout náskok Dukelských na rozdíl dvou branek. Poslední desetiminutovka prvního poločasu patřila hostům, kteří dokázali opět odskočit Jičínu na rozdíl pěti branek. Druhý poločas přinesl prakticky stejné dění, jako ten první. Pražané si pohlídali vývoj utkání a po třech vítězstvích nad hráči jičínského Ronalu se zaslouženě stali prvními semifinalisty.

„Jsem rád, že jsme sérii vyhráli 3:0, ale nemyslím si, že by výsledky odpovídaly průběhu jednotlivých utkání. Pokud se na to zpětně podívám, tak jak v prvním, druhém nebo třetím zápase to byl boj. V prvním zápase byl výsledek v poločase o gól, ve druhém zápase jsme si drželi vedení o branku do 45. minuty, a dnes to byl také velký boj. Jičín se nikdy nevzdává, to víme a vlastně dnešní zápas měl podobný průběh jako podzimní zápas, kdy jsme vedli o sedm branek, ale nakonec to skončilo remízou. Jsem moc rád, že jsme dnešní utkání zvládli. Tomáš Petržala měl neskutečné zákroky, v závěru jsme dávali velmi důležité góly a drželi jsme si distanc tři, čtyři branky. Za mě stav 3:0 zasloužený, ale bylo to vybojované a rozhodně nám Jičín nedal nic zadarmo,“ oddechl si po utkání trenér Dukly Praha Daniel Čurda.

Petr Mašát, trenér HBC Ronal Jičín, pak doplnil: „Gratuluji Dukle k postupu do semifinále. Dnes jsme samozřejmě chtěli předvést lepší výkony, než které jsme předvedli v Praze, ale bohužel nám utekl začátek zápasu, kdy si Dukla vytvořila příjemný náskok. Jsem rád, že jsme to v průběhu zápasu úplně nezabalili a ve druhém poločase se dokázali přiblížit na rozdíl dvou branek. Bohužel, dukelský faktor Petržala a Klíma byli proti tomu, abychom v dnešním utkání zvítězili. Nejdůležitějším faktorem všech utkání byl trojúhelník Petržala, Klíma a Sviták, samozřejmě doplněný mladýma talentovanýma klukama, s čímž jsme si nedokázali poradit.“

Stav čtvrtfinálové série: Dukla 3 – 0 Jičín

1. utkání – sobota 3. 4. 16:30 HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 37:25 (17:16)

2. utkání – neděle 4. 4. 16:30 HC Dukla Praha – HBC Ronal Jičín 32:25 (14:13)

3. utkání – sobota 10. 4. 18:00 HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 29:35 (14:19)