Dukla Praha se po čistém čtvrtfinálovém průchodu skrz Jičín bude snažit zaúřadovat proti Talent týmu Plzeňského kraje. Favoritem rozhodně není ani jeden celek.

V základní části válcovaly jen domácí celky

Pražané se s družstvem z Plzně setkali za sezónu dvakrát. V obou utkáních výrazně dominoval domácí celek, ať už se hrálo v Praze na Ruzyni nebo v Plzni na Slovanech. Ve 20. kole základní části Dukla podlehla Západočechům o osm branek. Dva měsíce před 20. kolem naopak v utkání těchto dvou týmů dominoval pražský celek. Výhra tehdy byla přesvědčivá 32:25.

Oba tyto duely měly jedno společné. Mančaft, který bral ze zápasu body, byl celý zápas dominující a soupeři výrazně odskočil již v první půli zápasu. Dalo by se říct, že oba zápasy měli podobný průběh, jenže vždy na opačné straně barikády.

Z podceňovaných Pražanů se vyklubal adept na medaile

„Během sezóny nám dost lidí nevěřilo, mluvilo se o tom, jestli vůbec postoupíme do play off,“ prohlásil trenér dukelských hráčů. Situace se ale během sezóny obrátila. Dukle se podařilo očekávání skeptiků zlomit. „Z mého pohledu máme v týmu – nejlepšího brankáře ligy Tomáše Petržalu, přechod a útok nám diriguje Kuba Sviták, který má skvělé rozhodovací schopnosti, a údernou sílu máme zejména v Matěji Klímovi. Tenhle trojúhelník je velice silný a k tomu máme další výborné hráče, kteří tvoří náš tým a k našim klíčovým osobnostem se přidávají,“ oceňuje svoje svěřence Čurda. Po třech týdnech se znovu vrací do sestavy též Jonáš Patzel a Adam Zeman.

Pořadatelství se první chopí Plzeň

Série se hraje opět na tři vítězná utkání. Oproti čtvrtfinále se však mění systém pořadatelství. To se tentokrát střídá po jednom zápasu. Začíná se od týmu lépe umístěného v základní části, kterou je Plzeň. Duklu totiž předstihl Talent v tabulce základní části o 3 body. Trenér Pražanů má z celku soupeřů respekt: „Plzeň je z mého pohledu nejlepší tým, protože má nejširší kádr, perfektně zdvojené posty a obrovské zkušenosti. V posledních letech pravidelně hraje o tituly, památné jsou i naše společné bitvy o ně před třemi/čtyřmi lety, kde oba soupeři dokázali uspět, takže znají ten pocit, když můžou zvednout pohár nad hlavu.” Sečteno, podtrženo – série nemá favorita, ani jasného outsidera. Rozhodovat se na palubovkách bude už od soboty 17. dubna.

Kalendář utkání v semifinálové sérii:

1. utkání  – sobota 17. 4. 2021 12:30 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha (přímý přenos ČT Sport)

2. utkání   – středa 21. 4. 2021 17:00 HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje

3. utkání – sobota 24. 4. 2021 10:15 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha (přímý přenos ČT Sport)

4. utkání – středa 5. 5. 2021 16:30 HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje  (pouze v případě nerozhodnuté série)

5. utkání – sobota 8. 5. 2021 10:15 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha (pouze v případě nerozhodnuté série)A