Chance play off STRABAG Rail extraligy – semifinále:
Talent tým Plzeňského krajeHC Dukla Praha 27:29 (12:15), stav série 2:1

Házenkáři Dukly Praha dnes nedovolili Plzni ukončit semifinálový souboj hned po třetím utkání a výhrou na západě Čech snížili stav semifinálového měření na 1:2.

Plzeňští házenkáři nezachytili úvod zápasu a rychle prohrávali 0:3. Teprve pak se trefil Škvařil, jenže Dukla měla dál jasně navrch. Nezastavil jí ani time out domácích trenérů v šesté minutě za stavu 1:5. Po čtvrthodině hry už to bylo dokonce 4:10 a náskok hostů pak narostl až na 7:15. Teprve pěti góly v řadě pak Talent stáhl na poločasových 12:15.

A po změně stran dál umazával manko, ve 43. minutě po Linhartově trháku dokonce domácí poprvé vyrovnali – 18:18. Jenže Dukla znovu odskočila na rozdíl dvou branek, ve 39. minutě však byl stav zase nerozhodný (22:22) a Talent měl šanci jít do vedení. Ale nevyužil ji, naopak Dukla ano a v hektickém závěru si vítězství pohlídala.

Trenér Dukly Praha Daniel Čurda byl spokojený, přesto si uvědomuje, že spolu s reprezentační přestávkou čekají řadu hráčů náročné týdny: „Předvedli jsme podobný výkon jako ve středu doma, měli jsme ten zápas ještě víc pod kontrolou. Byli jsme dostatečně agresivní, výborný byl zase Tomáš Petržala v brance. Domácí se sice do utkání dostali, ale my jsme to nezměrnou vůlí dotáhli do vítězného konce. To je pro mě nejcennější, protože máme mladý tým. V závěru se mi zdálo, že jsme měli větší šťávu a možná gólman Šmíd neměl až tolik zákroků. Teď je bohužel reprezentační pauza, která může ublížit nám a Karviné, protože máme po dvou hráčích v nominaci. Čekají je tři zápasy za týden, ale tak je to dané, musíme se s tím vypořádat.“

„Výborně jsme do zápasu vstoupili, vypracovali jsme si až osmigólový náskok. Plzeň to sice srovnala, protože má výborný a hlavně zkušený mančaft, ale stálo jít to spoustu sil, které v závěru chyběli. Nás navíc podržel gólman. My se celou sezonu snažíme o rychlou házenou, to je náš styl, měnit to nebudeme. Příště hrajeme doma, to je výhoda,“ těší se kanonýr Dukly Matěj Klíma.

Kalendář pokračování semifinálové sérii:

4. utkání – středa 5. 5. 2021 16:30 HC Dukla Praha – Talent tým Plzeňského kraje

5. utkání – sobota 8. 5. 2021 10:15 Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha

Více k průběhu semifinále Chance play off STRABAG Rail Extraligy čtěte na stránkách: https://www.handball.cz/aktualita/chance-play-off-semifinalce-24-25-dubna-2021-vysledky