Na Ruzyni se bude opět hrát semifinále s Plzní. Dukla překonala mečbol Talentu a pokračuje dál

O tom, které z týmů budou bojovat o přední příčky, není jasno ani v jedné ze současných sérií Chance play off STRABAG Rail extraligy. Stejně jako Lovosice s Karvinou si svůj další souboj musí svést i pražská Dukla s plzeňským Talentem. Skóre série zatím mluví ve prospěch Plzně, která však nedokázala v posledním střetnutí zúročit svou možnost postoupit do finále. Dukla Západočechy na jejich palubovce přehrála 29:27.

Pražský celek tak potvrdil tendenci postupného dotahování Západočechů. První semifinálový zápas skončil o osm pro Talent, druhý skončil po sedmimetrových hodech též ve prospěch Talentu a v třetím utkání se vítězství podařilo konečně uzurpovat Pražanům. Ti se do dalšího utkání budou snažit jít s čistou hlavou a se snahou zopakovat výkon, který předvedli naposledy v Plzni. „Čtvrtý zápas série, kdy je před námi stejný úkol – nepodlehnout strachu z možného konce. Sami sobě jsme si dokázali, že umíme Plzeň porazit. Chceme dojít do pátého zápasu, a to znamená jediné, ve středu vyhrát podruhé,“ prozradil dukelský trenér Daniel Čurda.

Plzeň bude muset být opět ostražitá před pražským strážcem klece Tomášem Petržalou, který drží tým Dukly svými neskutečnými zákroky. Esem v rukávu na straně úřadujícího mistra z Plzeňských Slovan může být výborný střelec Milan Škvařil, který si v sérii drží průměr osmi branek na jeden zápas.

Extraligové play off pokračuje po náročné týdenní reprezentační přestávce, během které český celek odehrál tři kvalifikační utkání o účast na Mistrovství Evropy 2022, kam postoupil díky dvěma úspěšným duelům s Ukrajinou. V sestavě národního týmu nechyběla ani úderná levá spojka Dukly Matěj Klíma. Dvaadvacetiletý český reprezentant nasázel ve třech zápasech famózních dvaadvacet gólů.

Čtvrtý zápas semifinálové série mezi Duklou Praha a Talent týmem Plzeňského kraje začíná 5. května v 17:00. Sledujte s námi na: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Hazena/Soutez-Hazena-extraliga-muzi/Cast-Play-off/Pohlavi-Muzi/Sezona-2020-2021/198639-HC-Dukla-Praha-Talent-M-A-T-Plzen.htm