Chance play off STRABAG Rail extraligy – semifinále:
HC Dukla Praha Talent tým Plzeňského kraje 32:25 (15:11), stav série 2:2

Po čtvrtém semifinálovém zápase Chance play off STRABAG Rail extraligy stále není jasno o vítězi série mezi pražskou Duklou a plzeňským Talentem. Pražanům se podařilo z nuly srovnat stav série na 2:2.

Ve středečním zápase se svěřencům Daniela Čurdy podařilo přehrát západočeský celek o 7 branek. Utkání, které zpočátku vypadalo vyrovnaně, nakonec dokázala strhnout Dukla ve svůj prospěch. Ještě v prvním dějství, v čase 21:05, dosáhl na srovnávací gól plzeňský Tomáš Nejdl. To však bylo naposledy, kdy měli Západočeši šanci Duklu gólově přehrát. Brankami Denise Harabiše, Matěje Klímy a Zdeňka Ježka rudo-žlutí odskočili o tři branky a začali utkání vládnout.

Na začátku druhého poločasu Talent pohrozil dvougólovou šňůrou, jenže po gólu Martina Březiny si šel odpykat trest Jakub Šindelář. Tento zlom pomohl Pražanům překonávat plzeňský celek až do konce utkání. O slovo se přihlásil i brankář Jakub Votava, který v 57. minutě využil příležitost prázdné klece a přes celé hřiště do ní skóroval. Zápas skončil za stavu 32:25.

Daniel Čurda, trenér HC Dukla Praha:  „Jsem na kluky hrozně hrdý, dnes si to vyhráli sami. Znovu perfektní výkon Tomáše Petržaly v bráně, vynikající agresivní obrana. Máme velké množství přerušení postupného útoku Plzně. Oni hrají trpělivě, ale my je dokážeme přerušovat a dostaneme je pod tlak, tím pádem se dostáváme do své přechodové fáze. Zase, ani nevím, 32:25, dvaatřicet gólů, nemáme vůbec problém se střílením branek, a to nám ještě chybí Jonáš Patzel. Takže skvělý výkon, gratulace celému týmu, protože kluci si to zasloužili a ten zápas vyhráli. To se potom koučuje úplně jinak. Teď pojedeme dál žít svůj sen – z 0:2 to otočit na 3 a postoupit do finále.“