Série mezi Duklou Praha a Talent týmem Plzeňského kraje se schyluje ke svému závěru. Pražská Dukla bude bojovat o finále díky středečnímu klání, kde srovnala stav série na 2:2.

Dukla, která z prvních dvou semifinálových utkání nedokázala urvat jedinou výhru, ožila. Podařilo se jí odvrátit hrozbu v podobě dvou porážek od západočeského týmu a uvést skóre série do šachu na obou stranách. Levé křídlo Dukly Jan Blecha situaci okomentoval: „I když jsme sérii prohrávali 0:2, dokázali jsme se zvednout. Troufám si říct, že jsme tři ze čtyř zápasů byli lepším celkem.“

O tom, který z celků postoupí do finále, rozhodne nedělní utkání, které se bude konat v Plzni na Slovanech. „Rozhodující zápas, na který se těšíme. Sem jsme se přesně chtěli dostat, je to skvělá série a těžký soupeř,“ popsal trenér Dukly Daniel Čurda. Pražský celek je rozhodně plný sebevědomí. Důraz bude v pátém utkání na straně Pražanů kladen hlavně na opakování výkonů z předchozích zápasů. „My nic měnit nepotřebujeme, naopak chceme opakovat výkony z posledních utkání, to je náš úkol,“ prozradil Čurda.

Ačkoliv na papíře stála před Duklou téměř rozhodnutá série, realita byla vcelku jiná. První zápas série jasně vyhráli Západočeši, jenže druhý duel v jejich prospěch musely rozhodnout až sedmimetrové hody. Rozstřel ve druhém zápase následoval po šedesáti minutách těžké dřiny na obou stranách, ve které byla většinu času gólově lepší Dukla.

Třetí vyřazovací duel mezi hlavním městem a západočeskou metropolí skončil o dvě branky ve prospěch Pražanů. V tomto zápase se Talentu podařilo pouze jednou srovnat skóre. Plzeňský tým nebyl ani jednou ve vedení.

Čtvrtý zápas měl nejvyrovnanější úvod z celé série. Do čtyřiadvacáté minuty prvního poločasu se totiž soupeřům povedlo vzájemně odskočit nejvíce o dvě branky. Druhý poločas byl však až na pár výjimek jasně v režii Dukly.

Daniel Čurda cítí, že jeho svěřenci mají postup do finále na dosah ruky. „Naše výkony nás opravňují k tomu, abychom jeli postoupit. My nic nepotřebujeme měnit. Náš úkol je hlavně zopakovat výkony z posledních utkání,“ konstatoval trenér Pražanů.

Rozhodující utkání začíná v neděli 9. května ve 20:15. Sledovat ho můžete na obrazovkách ČT Sport.

Autor: Michael Ransdorf // Foto: Ladislav Adámek