Chance play off STRABAG Rail extraligy – semifinále:
Talent tým Plzeňského kraje – HC Dukla Praha 34:31 (17:15), výsledek série 3:2

Rozhodující pátý zápas semifinálové série s pražskou Duklou zvládl nakonec lépe domácí Talent tým Plzeňského kraje, který soupeře přetlačil a po vítězství 34:31 postoupil pošesté v řadě do finále extraligového play off. V něm se utká stejně jako v letech 2018 a 2019 s Karvinou.

Začátek nedělního zápasu patřil již tradičně Dukle, která za pět minut vedla 4:0 a pak ještě 6:2. Jenže pak začal domácí Talent ukrajovat z jejího náskoku, až po ráně Škvařila v 16. minutě poprvé srovnal stav na 9:9. Do 24. minuty však plzeňští házenkáři stále dotahovali náskok Pražanů, po brance Nejdla šli poprvé do vedení 14:13, které do poločasu navýšili na 17:15 a to ještě Tonar nedal sedmičku.

To se naopak hned v nástupu do druhého poločasu povedlo Doudovi a Talent odskočil na tři góly, to držel do stavu 19:16, ale Dukla se dvěma trefami zase dotáhla až na 19:18. Ale když se ve 40. minutě prosadil z pivota Šindelář už to zase bylo 23:19 pro domácí. Ti si drželi čtyřbrankový náskok až do stavu 26:22, pak nastřeli Šafránek z trháku břevno, vzápětí přišel snadno o míč Škvařil a rázem to bylo po střele Ježka z pivota zase jen o gól – 26:25 ve 47. minutě.

Domácí trenéři si vzali time out, aby zastavili nástup pražské Dukly a to se jim také podařilo. Znovu odskočili na 28:25 a náskok už si uhájili. Konečný stav byl 34:31.

„Rozhodla větší zkušenost Plzně a hlavně trpělivost. Dneska domácí prakticky nedělali technické chyby, v první půli ani jedni a ve druhé asi jen pět, zatímco my patnáct. Jejich hráči se nezbláznili, počkali až naše obrana udělá chybu. My jsme se snažili hrát rychle, zakončovat. Vrátili jsme se do série ze stavu 0:2, jeli jsme sem postoupit a bylo to z očí do očí. Talent to zvládl lépe, pro nás teď bude těžké zkoncentrovat se na boj o třetí místo,“ hodnotil rozhodující utkání trenér pražské Dukly Daniel Čurda.