V Tokiu se sice o olympijské medaile bojuje bez diváků, společné fandění, letní sportování a vlastní sportovní zážitky si ale všichni můžeme užít i v České republice. V Praze a v Brně se na Olympijských festivalech můžete potkat i s házenou.

V Praze se festivalu otevřel Centrum sportu Olymp u Stromovky. Je možné si předem zarezervovat svou vstupenku na www.olympijskyfestival.cz, případně zakoupit na místě. Cena vstupenky je 50 Kč, děti do 12 let mají vstup zdarma.

Co slibuje házenkářský program?

V Praze se představila návštěvníkům v sobotu 24. července plážová házená, nejen jako potenciální olympijský sport, ale jako atraktivní letní zábava pro děti i dospělé sportovce. Dětští návštěvníci se také mohou zapojit do příměstských olympijských táborů, vyzkouší si otevřený trénink pro děti i starší házenkáře. V sobotu 31. července také dorazí reprezentantky, na pondělí 2. srpna připravují autogramiádu hráčky Slavie Praha a házenkáři pražské Dukly.

Pondělí 2. 8.

15.00 – 16.30 Otevřený trénink pro veřejnost s HC Dukla Praha

16.30 – 17.30 Autogramiáda HC Dukla Praha a DHC Slavia Praha

17.30 – 19.00 Trénink s DHC Slavia Praha

Srdečně zveme, těšíme se na Vás!

Více o házené na Olympijských festivalech v Praze a v Brně zde: https://www.handball.cz/aktualita/olympijske-festivaly-praha-brno-program-2021