Dukla Praha je prvním z loňských medailistů. Pro bronz si došli Pražané v suverénní sérii proti Lovcům Lovosice. V novém ročníku se tým bude muset obejít bez dvou nejvýraznějších střeleckých postav Jonáše Patzela i Matěje Klímy.

„Sezóna 2020/21 byla úspěšná, opět jsme bojovali o nejvyšší příčky a nakonec jsme získali bronzové medaile. Mrzí nás pátý semifinálový zápas s Plzní, ve kterém jsme nepředvedli svůj standardní výkon a přišli jsme tak o možnost probojovat se do finále. Jsme rádi, že i s mladým týmem doplněným o zkušené hráče dokážeme pravidelně hrát o nejvyšší pozice,“ ohlédl se za minulou sezónou sportovní ředitel Daniel Čurda. A těší jej i fakt, že je o „dukelské“ mladíky zájem v cizině. „Oceněním naší práce jsou i odchody Matěje Klímy a Jonáše Patzela do špičkových házenkářských týmů v Německu. V relativně mladém házenkářském věku se i v našich podmínkách daří dostat hráče na mezinárodní úroveň, a to je pro nás dobrá vizitka,“ pochvalují si v klubu.

Přesto se právě stabilizace kádru a zapracování nových hráčů přirozeně stává hlavním sportovním úkolem této sezóny. „Vedle toho se zaměříme na zkvalitnění obranných činností s následným přechodem do útoku,“ říká Čurda. To je úkolem trenéra Michala Tonara, který právě Čurdu na lavičce Dukly vystřídal.

V rámci přípravy tým odehrál například tradiční kvalitně obsazený turnaj v Lovosicích, v závěru srpna se tým připravoval ve Slovinsku, kde rovněž nastoupil k několika atraktivním přípravným zápasům. V Dukle se budou rozkoukávat slibné posily Rumian a Hlinka, z Chodova přichází Maleček a z německého Lubbecke Filip Březina. Kromě Patzela a Klímy už fanoušci neuvidí v dukelském dresu ani Grištšuka, Harabiše a Cigáně. „Došlo k výměně na klíčových spojkových postech, několik důležitých hráčů odešlo do zahraničí, dle našeho názoru se však tým podařilo kvalitně doplnit,“ řekl ke změnám v kádru Tonar.

 „Základním cílem zůstává postup do play off. Poté chceme bojovat o umístění zajišťující Evropské poháry, což je první čtyřka,“ konstatuje Čurda a dodává: „Liga se pravidelně omlazuje a zejména pro nové mladé hráče je zde šance se ukázat, jistě se objeví opět několik zajímavých jmen, soutěž bude vyrovnaná.“