V letošním ročníku mužské kategorie ankety Házenkář sezóny dominovali házenkáři Dukly Praha. Matěj Klíma i Tomáš Petržala obhájili svá loňská vítězství v kategoriích Hráč Extraligy a Osobnost Extraligy a Matěj Klíma k titulu přidal premiérově ocenění i pro nejlepšího házenkáře celé sezóny. Titulem Talent roku byl mezi muži oceněn mladší z nadané extraligové dvojice bratrů Patzelových Jonáš, který tak navázal na svého staršího bratra (Vojtěch Patzel byl oceněn jako Talent roku v roce 2018).

V anketě Házenkář sezóny v ročníku 2020/2021 hlasovali zástupci všech klubů Extraligy mužů, dále kapitáni všech extraligových celků a další házenkářští experti z řad členů Reprezentačních komisí a Exekutivy ČSH. O titulu Osobnost Extraligy 2020/2021 následně z nominovaných hlasovali pro vítěze fanoušci na Facebookovém profilu ČSH.

Hráč Extraligy 2020/2021 – Matěj Klíma

Podruhé v kariéře dosáhl Matěj Klíma na ocenění pro nejlepšího hráče extraligové sezóny, premiérový titul extraligového krále získal v anketě v loňském roce. Také v uplynulé sezóně byl v extraligové sezóně nejproduktivnějším střelcem svého týmu, v celkové tabulce kanonýrů jej však překonal Vojtěch Patzel, jenž se v anketě umístil na třetím místě. Třetím nejúspěšnějším střelcem ročníku pak byl Dominik Solák, jenž doplnil oceněnou trojici kanonýrů.

Osobnost Extraligy 2020/2021 – Tomáš Petržala

Čtyřiatřicetiletý brankář Dukly Praha Tomáš Petržala je odchovancem třeboňské házené. Dříve byl také členem českého reprezentačního výběru. Již 14 let působí v jednom z nejlepších týmů extraligové soutěže HC Dukla Praha, který jako kapitán dovedl k několika titulům a dalším medailovým úspěchům, vyniká obrovskou energií a nasazením do posledních vteřin každého utkání. Titul Osobnost Extraligy obhájil podruhé v řadě.e

Talent sezóny 2020/2021 – Jonáš Patzel

Devatenáctiletý Jonáš Patzel je pražským rodákem, odchovancem Dukly Praha. Svými výkony si i přes mladý věk zasloužil v minulé sezóně nominaci do širšího výběru reprezentačního týmu a sahal také po nominaci na mistrovství světa 2021 v Egyptě. Do jarních kvalifikačních bojů o EURO 2022 nemohl zasáhnout kvůli zdravotním problémům. Přesto svými výkony zaujal v zahraničí a v nadcházející sezóně bude nastupovat za německý bundesligový tým Hsg Nordhorn-Lingen.

Házenkář sezóny 2020/2021 – Matěj Klíma

Dvaadvacetiletý odchovanec Ivančic Matěj Klíma svůj talent rozvíjel v Zubří, kde se vypracoval již v dorosteneckém věku ke střeleckým oporám extraligového týmu. Se zuberskými dorostenci vybojoval i národní mistrovský titul. Další čtyři sezóny pak byla střelecky dobře disponovaná spojka oporou pražské Dukly a rovněž členem širšího kádru české reprezentace, v jejíž barvách se Klíma představil i na lednovém EURU 2020 ve Vídni. Jeho úspěšné reprezentační představení tam však přerušilo zranění. Zpět do reprezentačního kolotoče naskočil Klíma znovu v uplynulé sezóně, kdy při koronavirovém výpadku řady opor střelecky táhl českou reprezentaci k postupu na EHF EURO 2O22, v šestici kvalifikačních duelů nastřílel celkem 33 branek.

Trenér sezóny 2020/2021 – Michal Tonar

Plzeňský rodák a bývalý česko-slovenský reprezentant, účastník olympijských her v Barceloně, Michal Tonar navázal i po změně angažmá na své úspěšné trenérské působení. Před minulou sezónou se z plzeňského Talentu přesunul do Zubří. S mladým valašským týmem úspěšně nastupoval v bojích evropského poháru a skvělé výkony předváděli především v play off, kde se tým pod Tonarovým vedením tým propracoval z osmé příčky po základní části až na konečné páté místo. Zkušeností Michala Tonara v nové sezóně 2021/2021 bude čerpat mužstvo pražské Dukly.


handball.cz