1. kolo Extraligy mužů: HC Dukla Praha – HC ROBE Zubří

V sobotu 4. září nastoupí pražská Dukla k prvnímu extraligovému utkání sezony 2021/2022. Na domácí palubovce sportovní haly Ruzyně přivítá valašský celek HC ROBE Zubří.

„Čeká nás zahajovací utkání extraligy. Celý tým odmakal přípravu, a tak věřím, že se Zubřím vstoupíme do sezóny dobrým výkonem. Střetnou se dva týmy podobného stylu a mládí. Chceme využít domácí palubovky a získat první body, “ hlásí před sobotním soubojem trenér Dukly Michal Tonar.

Rovnováhy sil obou celků je si vědom i Jakub Sviták, střední spojka HC Dukla Praha: „Zubří v minulém ročníku ukázalo, že má kvalitní kádr plný nadějných mladých kluků. V sobotu to vidím na vyrovnané utkání, kde budou určitě vidět tvrdé obrany, rychlé protiútoky a výborní gólmani,“ jedním dechem ale dodává: „Věřím, že sobotní zápas zvládneme a připíšeme si první dva body do tabulky.“

V zápase, který začíná v tradičním čase 16:30 hodin, budou házenkáři Dukly spoléhat také na podporu a potlesk svých fanoušků, kterých se už nemohou Pražané dočkat. Hrát před ztichlým a nehybným hledištěm sportovní haly Ruzyně, uzavřené covidem, bylo pro sportovce Dukly nesmírně náročné a smutné, neboť právě přítomnost a podpora fanoušků, kteří jsou nedílnou součásti dukelského týmu, zvyšuje hrací výkon pražského celku.

Avšak i v nové sezóně vzhledem ke stále panující koronavirové epidemii je pořádání hromadných sportovních akcí možné pouze za dodržování ochranných opatření a splnění podmínek pro vstup do vnitřních prostor areálů, arén a sportovních hal.

Podmínky  vstupu do vnitřních prostor areálu a sportovní haly

Hromadných akcí ve sportovní hale se může zúčastnit pouze ten, kdo organizátorovi prokáže, že splňuje podmínky stanovené v bodě I/16 Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví č.j. MZDR 14601/2021-22/MIN/KAN ze dne 30. 7. 2021 účinné od 1. 8. 2021, tzn. že předloží:

  • potvrzení z laboratoře o negativním RT-PCR testu ne starší 7 dnů,
  • negativní POC (antigen) test z laboratoře ne starší než 72 hodin,
  • národní certifikát o dokončeném očkování, u něhož od poslední dávky uplynulo nejméně 14 dní,
  • doklad o prodělání laboratorně potvrzeného onemocnění Covid-19, u něhož uplynula doba izolace a od prvního pozitivního testu neuplynulo více než 180 dní.

Osoby, které alespoň jednu z těchto podmínek nesplňují (s výjimkou dětí do 6-ti let), případně vykazují klinické příznaky onemocnění covid-19, nemohou být a nebudou na sportovní utkání vpuštěny.

Splnění podmínek je organizátor utkání povinen při vstupu osoby do haly kontrolovat. Osoba je mu povinna splnění podmínek prokázat buďto formou certifikátu v papírové podobě nebo v aplikaci Tečka. Pokud tak neučiní, nemůže být a nebude na utkání vpuštěna.

Vstoupit a pobývat ve sportovní hale je možné pouze s respirátorem nebo obdobným prostředkem (bez výdechového ventilu s filtrační účinností alespoň 94 %, např. FFP2, KN95, u dětí do 15 let lze použít zdravotnickou obličejovou masku) – to neplatí zejména pro děti do 6 let věku.

Děkujeme za pochopení, zodpovědné chování a ohleduplnost ke sportovcům a sobě navzájem.

Těšíme se na vás a na utkání, které společně užijeme!